Existence Tanečního studia (TS) Magic Dance z Chebu, které sbíralo vavříny na soutěžích i v zahraničí, je už minulostí. Jeho příznivci však nemusejí truchlit. TS se jen přejmenovalo na Sportovní taneční studio Magic Star. „Jde o to, že jsme se nyní absolutně osamostatnili a proto také nový název,“ reagovala na dotaz Deníku vedoucí tanečníků Jaroslava Novotná z Chebu. Udělala si čas i na další všetečné otázky redakce.

Kolik dětí nyní na taneční klání připravujete? A v jakých třídách? Stále v TS působí také kluci?

V současné době navštěvuje taneční studio zhruba 130 mladých sportovců ve věku od 2 do 19 let. Máme otevřených 8 tříd. Z těch se 3 specializují na show dance. V té nejmladší třídě ´Show dance 1´ je 5 chlapců ve věku od 4 do 7 let. Ostatních 5 tříd se specializuje na mažoretkové umění.

Zopakujete vaše poslední úspěchy?

Letos v lednu jsme se zúčastnili Mistrovství ČR v twirlingu (je to kombinace gymnastiky a tance s manipulací hůlky – pozn. redakce) v sólech, kde jsme se slečnami získaly první a čtvrté místo a postup na Mistrovství Evropy. To se letos odehraje o Velikonocích v Karlových Varech. Zlato přivezla Dominika Jílková. Čtvrté místo vybojovala Andrea Rajlichová.

Dále jsme s děvčaty uspěly například také na soutěži v Praze ´O Stodůleckou růži´ a v Kolíně ´O pohár ze zámku´.

Prozradíte, jakou akci nyní s chebskými mažoretkami a tanečníky v nejbližší době plánujete?

Třídy Princessky a Motýlci se právě připravují na republikový šampionát NBTA (evropský svaz mažoretek). Ostatní třídy se chystají třeba na Dance Děčín 2011 a samozřejmě na mistrovství Evropy. Soutěží je hodně, takže se zúčastní pokaždé jiná třída. Je to totiž velmi nákladné. A velký den máme 2. července 2011. To vypukne velkolepá akce oslav 10. výročí založení tanečního studia, kterou pořádáme ve spolupráci s Městem Cheb.

Jsou vaše děti - dcerka Natálka a synek Dominik - také vášniví tanečníci?

Natálka letos oslaví už 8. narozeniny a Dominik 3. Natálka se tanci věnuje opravdu hodně a ráda. Soutěží už i v sólech a duech. V loňském roce získala už své první medaile. A Dominik? Vždycky jsem si přála, aby z něho byl fotbalista, ale vypadá to, že bude také tanečník. Na hodinách se mu líbí, už má i svou hůlku, ale asi nejvíc se mu líbí step. Tak uvidíme, ještě je hodně maličkej! Ale samozřejmě bych byla ráda, kdyby také tancoval.

Necháváte se ovlivnit příchodem jara? Máte teď lepší náladu a také barvitější nápady při přípravě nových choreografií?

Určitě mám lepší náladu, pokud svítí sluníčko. Ale co se týká nápadů, mám pocit, že je úplně jedno, jaké je počasí. Mne naopak spíš nejvíc inspirují samotné děti na hodinách přípravy nebo nějaká pěkná písnička.