Břeh rybníčka u Pechů ve Třech Sekerách ozdobí v nejbližší době obnovený kamenný sloup, zvaný boží muka. Ten dřív stával v polích směrem na obec Drmoul.

„Podařilo se nám zachránit několik fragmentů sloupu, zbytek znovu vytesali podle dobových fotografií kameníci v Zádubu – Závišíně,“ řekla starostka Tří Seker Dagmar Strnadová.

Zrekonstruovaný sloup je čtyři metry vysoký se základnou, na které je umístěný komolý válec, jehož vršek zdobí čtverhranná kaplička s křížkem. Přestože dřív stával uprostřed polí, lidé ze Tří Seker se rozhodli, že obnovená boží muka vztyčí přímo v obci. „Je to kvůli nenechavcům. Už nám odvezli pomník obětem 1. světové války,“ vysvětlila starostka. Podle jejích slov přišla rekonstrukce památky celkem na sto dvacet čtyři tisíce korun, Karlovarský kraj přispěl na obnovu památky částkou třicet tisíc korun.

„Je to taková první vlaštovka v našem záměru obnovit postupně všechny kapličky, křížky, boží muka a drobná kamenná zastavení, která jsme v okolí Tří Seker dřív měli,“ doplnila starostka.