Ve městě se zvýšil počet narychlo zřízených lazaretů pro zraněné německé vojáky. Městem procházely kolony zajatých vojáků a vězňů z koncentračních táborů. Byl nedostatek potravin i uhlí pro vytápění škol a domů.

Koncem dubna američtí vojáci po dlouhých bojích obsadili Aš, Cheb a okolí měst. Dne 6. května byly osvobozeny Luby, Nový Kostel, Kynšperk, Dolní Žandov a 8. května následovaly Loket, Sokolov, Chodov a Nejdek.

Mariánské Lázně byly osvobozeny americkými jednotkami pod velením generála Pattona bez jediného výstřelu. Ale ani ve válce nepřestávají být vojáci lidmi. Podle očitých svědků nedokázali američtí vojáci odolat pokušení, a když se dozvěděli o existenci Royal Golf Clubu ve městě, zahráli si na hřišti pár her.

Chebská nemocnice.
Do Chebu přijely tři odběrové týmy. Zaměstnance nemocnice čeká testování

V roce 1990 byl uprostřed Skalníkova parku umístěn památník vojákům americké armády.

Představitel Velvyslanectví USA v České republice, štábní praporčík Chad Gann z kanceláře vojenského přidělence USA ve svém projevu k obyvatelům Mariánských Lázní při příležitosti 75. výročí osvobození města, řekl:

“Dnes v tichosti vzdáváme hold mužům a ženám - Američanům, Čechům a dalším lidem, kteří před 75 lety bojovali, aby porazili fašismus. Připomínáme si tři čtvrtě století od osvobození Mariánských Lázní a od konce brutální války, která zpustošila značnou část světa včetně Československa.”

Celý proslov k obyvatelům Mariánských Lázní můžete zhlédnout 8. května na webových stránkách města.

Do kampaně Daruj krev, zachraň život se zapojili další dárci. Sedm členů Sboru dobrovolných hasičů Tři Sekery se vydalo do chebského transfuzního oddělení, aby věnovali tekutinu nejvzácnější.
Třísekerští hasiči se zapojili do kampaně