VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

30.3.2018

Na děti čeká výcvik s nesmlouvavými bojovníky s britskými Commandos

Cheb – Sezóna na chebském hradě začíná.

30.3.2018

Na Krajince se koná Hod beránka

Cheb – Už tuto sobotu se na chebské Krajince koná tradiční Hod beránka, která nese podtitul Velikonoce trochu jinak aneb Jak to všechno začalo.

30.3.2018

Aby cyklisté nezabloudili

Karlovy Vary – Cyklistům kroužícím po Karlovarském kraji usnadní orientaci dokonalé značení, na jehož vylepšování, kontrolu a obnovu původního letos přispěje Karlovarský kraj 300 000 korun. O provedení prací se postará už tradičně Klub českých turistů.

30.3.2018

Velikonoční sobotu stráví úklidem kostela i pohybem

Palič - Spolek Život na Dyleň pořádá v sobotu 31. března již tradiční setkání přátel, příznivců a podporovatelů záchrany kostela svaté Anny v Paliči.

29.3.2018

Historickou silnici spojující dvě země opraví za 200 milionů

Hranice - Modernizace přeshraničního historického silničního spojení Bad Elster Hranice začala. Celkové náklady dosáhnou částky přes 200 milionů korun.

29.3.2018

Jakou událost Pesach připomíná, jak dlouho trvá a co vyjadřuje?

Cheb – Městská knihovna Cheb zve na další setkání s učitelem a průvodcem Karlem Hrdličkou, tentokrát na téma Tradice a zvyky židovského svátku Pesach.

29.3.2018

Rekonstrukce sídliště omezí dopravu, řidiči, buďte trpěliví

Aš - Rekonstrukce ašského sídliště Příbramská, Mikulášská začala první březnový den. Jako první se začalo s kácením stromů, nyní ale přichází na řadu práce, které omezí dopravu. Řidiči se tak musejí obrnit trpělivostí. Revitalizace sídliště je kvůli rozsahu prací rozdělena do čtyř etap.

29.3.2018

Petice pomohla. Parkování se změní

Cheb - Petici s celkem 340 podpisy vyvolala změna parkovacího systému v centru Chebu. Ten platí jen pouhý měsíc a už dráždí nervy mnoha obyvatelům města.

28.3.2018

Ozdobí si velikonoční perníčky

Cheb - Máte chuť odzdobit si na poslední chvíli velikonoční perníček? V sobotu 31. března dostanete možnost.

28.3.2018

Na silnici omezí provoz

Aš - Kvůli rekonstrukci vodovodního řadu bude od 1. dubna do 30. června omezený provoz v úseku od křižovatky s ulicí Mírová, směrem ke křižovatce s ulicí Šumavská.

28.3.2018

V Aši se začne svážet bioodpad

Aš – Letošní svoz biologicky rozložitelného odpadu z ašských zahrad bude už brzy zahájen.

27.3.2018

Národní třída bude první májový den patřit veteránům do roku 1978

Františkovy Lázně – Chebský VCC Veteran Car Club Cheb a město Františkovy Lázně pořádají jubilejní, XX. ročník Mezinárodní soutěže elegance historických vozidel.

27.3.2018

Obnovené Literárky letos budou ve znamení humoru

Františkovy Lázně – Náhodě nic nenechávají organizátoři obnoveného festivalu Literární Františkovy Lázně.

27.3.2018

Mája nevyhovuje. Klienti se odstěhují

Cheb - Denní stacionář v Chebu se přestěhuje do školky v Bezručově ulici.

26.3.2018

Nemůžeme si najít byt, stěžují si dělníci i rodiny

Cheb - Kriticky málo bytů je ve městě Cheb. Nejen lidé z průmyslové zóny hledají byty marně. I mladé rodiny stále častěji naráží na problém, že nemají kam jít.

26.3.2018

Kraslice, pomlázky, vajíčka. Muzeum připravilo jarmark

Cheb - Paličkování, rozmanité výzdobné techniky pro velikonoční vajíčka, pletení pomlázek a košíků, tradiční předení na kolovratu. Nejen tohle bylo k vidění o víkendu v prostorách Muzea Cheb.

26.3.2018

Kdy mrazy skončí, ptali se lidé

Karlovarský kraj - Dokážete poznat bez přístrojů, že se blíží bouřka? Kdy skončí stále trvající mrazy? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídali meteorologové a profesionální pozorovatelé počasí nejen v Karlovarském kraji.

26.3.2018

Neprošvihněte termín na podání daňových přiznání

Karlovarský kraj – Pro většinu poplatníků vyprší už 3. dubna termín stanovený pro podání daňových přiznání k dani z příjmu.

25.3.2018

Na náměstí nebude k hnutí. Přijede Janda i Xindl X

Cheb - Velkolepý a jedinečný. Takový bude letošní ročník Špalíček Festu.

25.3.2018

Přípravy na Špalíček Fest začaly

Cheb - V rámci oslav 100. výročí založení Československa, které připadá na letošní rok, připravuje město Cheb ve spolupráci s Kulturním centrem Svoboda oblíbený hudební festival Špalíček Fest.

25.3.2018

Hasiči zachraňovali pasažéry kabinkové lanovky

Mariánské Lázně - Dvě desítky pasažérů museli z kabinkové lanovky, kdy se zadřelo tažné kolo a lanovka se zastavila, zachraňovat hasiči. Naštěstí šlo jen o cvičení pro hasiče lezce z celého Karlovarského kraje.

24.3.2018

Žáci se zdokonalí v němčině

Cheb Zástupci dvou chebských a německých škol znovu podepsali smlouvy o partnerství.

24.3.2018

Na radnici přistála petice. Lidem se nelíbí parkování

Mariánské Lázně - Petici s více jak šesti sty podpisy za zrušení parkovací zóny ´D´ odnesli na mariánskolázeňskou radnici členové petičního výboru.

23.3.2018

V muzeu bude veselo. Velikonoční jarmark je tu

Cheb - Tradiční Velikonoční jarmark připravuje Muzeum Cheb. V muzejní expozici bude na návštěvníky čekat více než čtyřicet zastavení věnovaných tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě.

23.3.2018

Přišlo jaro, počasí ale lyžování zatím i nadále přeje

Karlovarský kraj – Jaro sice už oficiálně začalo, ale teploty jsou stále spíše zimní a počasí tak lyžování zatím i nadále přeje. Velké skiareály v regionu jsou proto stále v provozu a zvou na víkendovou lyžovačku.

23.3.2018

Studenti zavítali na Slovensko. Přijal je prezident Andrej Kiska

Cheb, Bratislava - Přestože na Slovensku vrcholí politická krize, přijal slovenský prezident Andrej Kiska vítěze XXVI. ročníku prestižní Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky a několik absolventek chebského gymnázia, které se již řadu let podílejí na přípravě a realizaci tohoto unikátního středoškolského projektu.

22.3.2018

Čeká na ně celkem 8,5 kilometru

Luby - Jarní rozchození. To je název akce, kterou si pro své obyvatele připravilo město Luby spolu s Turistickým oddílem TJ Luby.

22.3.2018

Nárůst záškoláctví a drog stopl doplatky na bydlení

Cheb - Nárůst případů rušení nočního klidu, vandalismu, drog a záškoláctví. To všechno jsou důvody, proč se i město Cheb připojilo k dalším místům, kde v určitých lokalitách přestali vyplácet doplatky na bydlení.

21.3.2018

Zámek připravuje novou expozici, její součástí bude i daguerrotypie

Zámek Kynžvart - Ne nadarmo se mu říká zámek pokladů. Zámek Kynžvart opravdu ukrývá ty nejvzácnější odkazy předků. Jeden z těchto pokladů dokonce bude zapsán na prestižní seznam světového kulturního dědictví do registru Paměť světa UNESCO.

21.3.2018

Mrzne až praští. Ovoce to však neohrozí

Karlovarský kraj - V uplynulých dnech chodili lidé už venku v tričku. Od konce minulého týdne se zase oblékají do roláků a zimních bund. Nejen do Karlovarského kraje dorazila studená fronta ze severní polokoule a začala po několika slunečných dnech ovlivňovat počasí u nás. Mnoho zahrádkářů nejen v kraji se tak začalo bát o svoji úrodu.

21.3.2018

V zastupitelstvu usedl nový člen

Cheb – Nového zastupitele má od čtvrtka město Cheb.

21.3.2018

Nemocných ubylo. Nastává konečně obrat k lepšímu?

Karlovarský kraj - Počty akutních respiračních onemocnění (ARI) v Karlovarském kraji po několika týdnech konečně začaly klesat.

20.3.2018

Skalenská základní škola otevře své dveře široké veřejnosti

Skalná - Základní škola Skalná se otevře veřejnosti. Rodiče budoucích žáků se budou moci seznámit s novými moderními metodami za využití informačních a multimediálních technologií nebo čtením metodou Sfumato.

20.3.2018

Srdíčko, které pomáhá dětem, zájemci koupí i v knihovně

Cheb – Jarní Srdíčkové dny odstartovaly a jedním z míst, kde lidé mohou přispět do sbírky na pomoc vážně nemocným dětem, je chebská knihovna.

20.3.2018

Starostové jsou proti spalování kalů v lázeňském kraji

Karlovarský kraj - Zpráva, že se budou toxické kaly z Ostravska spalovat ve Vřesové u Sokolova, nemile překvapila řadu obyvatel kraje. Proti záměru se už postavilo i několik starostů.

19.3.2018

Nádvoří muzea ozdobí velikonoční koruna

Cheb - Velikonoční koruna ozdobí nádvoří Muzea Cheb. Do města ji přivezli zástupci spolku Osterpfad-Vogtland/Thükop e.V z Berga/Elster.

19.3.2018

Rádio posluchače v regionu těšilo přes čtvrt století. Teď však končí

Cheb - Rádio pro tvůj čas. To je jedna z mnoha hlášek jednoho z nejznámějších a nejposlouchanějších rádií na Chebsku, rádia Egrensis.

18.3.2018

Infocentrum zdobí desítky obrázků

Cheb - Výstava dětských prací s názvem Když barvy tančí je nyní k vidění v prostorách Turistického infocentra Cheb.

18.3.2018

Meteostanice se otevře pro lidi

Cheb - Jak se na chebské meteorologické stanici měří teplota vzduchu, vlhkost vzduchu, výška oblačnosti, teplota půdy, množství srážek, rychlost a směr větru, tlak vzduchu a mnoho dalšího, budou moci už brzy zjistit všichni zájemci.

17.3.2018

V ašském KC LaRitma si na své přijdou milovníci pantomimy

Aš – Milovníky divadla a pantomimy jistě potěší jedinečné představení theatre Fortissimo ze Slovenska, které přijede do ašského Kulturního centra LaRitma.

16.3.2018

Malé čtenáře i letos čeká oblíbená Noc s Andersenem

Františkovy Lázně - Noc s Andersenem je již za dveřmi.

16.3.2018

Týraná štěňata jsou v bezpečí útulku. Čekají na adopci

Aš - Málokdo si umí představit, čím si musela projít dvouletá fenka a její čtyři osmiměsíční štěňata v Aši. Zatímco štěňátka, pravděpodobně kříženci labradora, jsou už v bezpečí útulku a čekají na nové páníčky, jejich matka je zatím neznámo kde.

15.3.2018

Jarní úklid čeká nejen hospodyňky, ale také města

Cheb - Už příští týden v Chebu začne tradiční jarní úklid města. Jako první se pracovníci technických služeb zaměří na velká parkoviště, poté přijdou na řadu ulice.

15.3.2018

Nemocný chlapec studentky rozplakal. Připravily sbírku

Cheb - Pomoci Radečku Neuschlovi z Plesné na Chebsku se rozhodly dvě studentky Gymnázia Cheb.

14.3.2018

Sezona bude ve znamení diplomacie

Karlovarský kraj - Rekordní návštěvnickou sezonu z loňského roku chtějí letos zopakovat památky v Karlovarském kraji ve správě Národního památkového ústavu. Zatímco loni se zámek a hrad Bečov, zámek Kynžvart a zámek Valeč věnovaly renesanční šlechtě, letošní rok se ponese ve znamení diplomacie a Století republiky.

14.3.2018

Lávky a mosty? Časovaná bomba

Karlovarský kraj - Jak opravit mosty a přitom neomezit plynulost dopravy? To prostě není možné.

14.3.2018

Lidí bez práce přibývalo jen měsíc. Teď se zase vývoj mění k lepšímu

Karlovarský kraj - Počty nezaměstnaných se v Karlovarském kraji zvyšovaly pouhý měsíc.

13.3.2018

Zima už sice polevila, pro respirační onemocnění to ale prozatím neplatí

Karlovarský kraj – Vzestup o více než sedm procent. Takový byl v uplynulém týdnů vývoj onemocnění akutními respiračními infekcemi (ARI) v Karlovarském kraji. Evidováno bylo 1476 nemocných na 100 000 obyvatel.

13.3.2018

Podívejte se: Čtenáři Deníku hlasovali o nejhezčí masopust kraje

Karlovarský kraj - Masopust ve Skalné se líbil nejvíce. Alespoň tak o tom rozhodli čtenáři v naší anketě. Druhé místo obsadilo Královské Poříčí a Statek Bernard, na třetím místě se umístil masopust v Hroznětíně.   

12.3.2018

OTÁZKA PRO: Blanku Andrášikovou, pracovnici pro styk s veřejností Muzea Cheb

Muzeum Cheb připravuje další ročník velikonočního jarmarku. Na co všechno se mohou hosté těšit?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT