VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

10.10.2017

Město dalo stopku tranzitu. Žene náklaďáky na obchvat

Cheb - Kamiony nad 12 tun by již neměly projíždět Chebem. Začal totiž platit zákaz průjezdu těžkých náklaďáků městem. Ulevit se tak má především ulicím Evropská a 17. listopadu.

10.10.2017

OBRAZEM: Mistrem rybářem se stal Bohumil Mareš

Teplá – O titul Mistr rybář se tradičně utkali mariánskolázeňští policejní veteráni. Tím nejlepším se nakonec stal Bohumil Mareš.

9.10.2017

Díky koncertu se diváci přesunou do éry třicátých let v Americe

Cheb – Georg Gershwin – muž, který neodešel. Tak se jmenuje jedinečný projekt mezzosopranistky Edity Adlerové a akordeonové hvězdy Petry Vacka, který je sestaven převážně z díla světoznámého autora nezapomenutelných skladeb.

9.10.2017

Za hranicemi se připravuje další průmyslová zóna

Cheb, Bavorsko – Třicet kilometrů od Chebu má být další průmyslová zóna. Vyrůst má u bavorského města Wiesau. Zástupci hospodářské komory Regensburg proto přijeli načerpat zkušenosti do Chebu. Právě v tamním průmyslovém parku působí už 14 subjektů.

8.10.2017

Jaká osobnost získá ocenění?

Cheb – Do 15. října 2017 mohou lidé zasílat své návrhy na osobnosti, které by měly získat ocenění města Chebu.

8.10.2017

FOTO: Ke chřtánu sopky vede zábradlí

Cheb – Ocelové zábradlí a silná světla. Tak v tuto chvíli vypadá přístupový portál do Goethovy štoly uvnitř vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu.

7.10.2017

Tanečníci na parketu zatančili a dovezli si diplomy

Cheb – Obrovského úspěchu dosáhly dva taneční páry z ATK Standard Cheb a Taneční školy Vladimíra Hány. Tanečníci se po prázdninové přestávce zúčastnili první soutěže v Příbrami, odkud si přivezli první, druhé a třetí místo.

7.10.2017

Strážníci v lázních jezdí ekologicky

Františkovy Lázně - Už tři měsíce používají strážníci Městské policie Františkovy Lázně hybridní vůz. Ten šetří životní prostředí lázeňského města, ale i jeho rozpočet.

6.10.2017

Městská policie připravila další kurz sebeobrany pro ženy

Cheb – Další kurz Sebeobrany pro ženy připravila Městská policie Cheb.

6.10.2017

Mistr meditace Swami Jaataveda míří do Mariánských Lázní

Mariánské Lázně - Do Mariánských Lázní míří vzácný host. V úterý 10. října do republiky dorazí Swami Jaataveda, jeden z nejznámějších následovníků zakladatele Art of Living a duchovního vůdce, Jeho Svatosti Sri Sri Ravi Shankara.

6.10.2017

FOTO: I věda může být zábavná

Cheb – Atraktivní pokusy s tekutým dusíkem, podrobné zkoumání rostlin pod mikroskopem, luštění překvapivých optických klamů anebo hraní na speciální zvonkohry. Nejen to bylo možné si vyzkoušet při 10. ročníku festivalu zábavné vědy v podání studentů a profesorů Gymnázia Cheb s názvem Věda před radnicí.

5.10.2017

Kraj vyděsil otřes

Karlovarský kraj – Další zemětřesení o síle 2,2 magnituda udeřilo ve středu večer v Karlovarském kraji.

5.10.2017

Tématem setkání byly nejen nové autobusové linky

Cheb – Starosta Chebu Antonín Jalovec pozval na radnici zástupce firem z průmyslového parku. Řešili například nové autobusové linky, ale také další záležitosti, které by pomohly firmám a lidem, kteří zde pracují.

5.10.2017

Rekonstrukce silnice vyjde na celkem 26 milionů

Aš - Dlouhé kolony aut a nervózní řidiči. Tak to v tuto chvíli vypadá na hlavní silnici z Hazlova do Aše.

5.10.2017

Výlov Ameriky: Jiný a lepší

Františkovy Lázně – Čas výlovů přichází s podzimem a rybáři budou „sklízet úrodu“ tradičně i na rybníku Amerika ve Františkových Lázních, který patří k největším v kraji.

4.10.2017

Týden patří knihovnám a čtenářům

Karlovarský kraj – Amnestie upomínek, registrace nových čtenářů zdarma, přednášky, doprovodné akce pro děti i dospělé nebo výstavy. Přesně tak vypadá Týden knihoven v knihovnách v Karlovarském kraji.

4.10.2017

Dvě stovky lidí najdou práci u výrobce luxusní kosmetiky

Cheb – Až dvě stovky lidí najdou práci už na začátku příštího roku v novém distribučním centru v chebské průmyslové zóně. Centrum tady na ploše 300 000 metrů čtverečních buduje společnost DHL pro Estée Lauder Companiesse.

3.10.2017

Přítelkyni týral a vyhrožoval smrtí, muži hrozí až desetiletý trest

Chebsko - Terčem domácího násilí se stala žena z Chebska, kterou její druh napadal, urážel i vyhrožovl smrtí. Muž se tak choval od přelomu let 2013/2014 do letošního září, kdy záležitost byla oznámena policistům.

3.10.2017

Začal tradiční Týden knihoven

Cheb – Týden knihoven se letos koná od 2. do 8. října. S mottem Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou je tentokrát věnován především práci knihoven s předškolními dětmi a jejich rodinami.

3.10.2017

Festival osamělých herců nabídne jenom to nejlepší

Cheb – Pro 19. ročník festivalu Divadlo jednoho herce, který začíná ve čtvrtek, se Západočeskému divadlu v Chebu (ZDCH) podařilo získat skutečnou špičku tvorby monodramat a sól všech divadelních druhů a žánrů, které se u nás urodily v posledních dvou letech.

2.10.2017

Výstava nabídla více druhů hub než v loňském roce

Mariánské Lázně - Téměř tři sta druhů jedlých i nejedlých hub si mohli prohlédnout všichni, kteří o víkendu dorazili na tradiční výstavu v Mariánských Lázních.

2.10.2017

Cestující vozila Šlechtična

Mariánské Lázně - Milovníci vlaků a všeho, co k tomu patří, si přišli na své. V Mariánských Lázních se uskutečnil Den železnice. A bylo se na co dívat.

2.10.2017

FOTOGALERIE: Záchranářské manévry

Chebsko - Nehoda cisterny a osobního vozidla, následná srážka osobáku s autobusem a několik dalších dopravních nehod. 

1.10.2017

Na vyzvednutí kompostérů mají přihlášení obyvatelé poslední dva týdny

Cheb - Obyvatelé Chebu si stále nevyzvedli všechny kompostéry, které pro ně město získalo z dotace. Cheb na základě zaslaných rezervací koupil 700 kusů, lidé však mají na jejich vyzvednutí už jen čtrnáct dní.

30.9.2017

Chebská Krajinka patřila nejmenším

Cheb - Areál Krajinky pod chebským hradem patřil tentokrát dětem. Ty se sešly, aby poměřily síly na závodech horských kol a odrážedel.

29.9.2017

Máte rádi vlaky? Tak tohle si nenechte ujít

Karlovarský kraj - Den železnice budou tuto sobotu hostit Mariánské Lázně.

29.9.2017

Věda před radnicí

Cheb - Jubilejní 10. ročník festivalu zábavné vědy v podání žáků a učitelů zdejšího gymnázia s názvem Věda před radnicí se na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad uskuteční ve dnech 4. až 6. října.

29.9.2017

Šestku „zaberou“ záchranáři

Cheb - Dopravní nehoda osobního automobilu a cisterny převážející nebezpečnou látku a následná kolize autobusu a dvou osobních automobilů a několik menších dopravních nehod osobních vozidel, to je námětem mezinárodního cvičení složek integrovaného záchranného systému na dálnici D6 na mostě u obce Jindřichov na Chebsku.

28.9.2017

Čtenářský klub se sejde u románu Tři mocné ženy od Marie Ndiaye

Cheb - Stejně jako každé první pondělí v měsíci, i nadcházející pondělí se v chebské městské knihovně sejde Čtenářský klub SOUčeK (Současná kniha).

28.9.2017

Podívají se do historické památky

Cheb - Jedinečnou prohlídku historického Špalíčku si nachystalo město Cheb. Lidé si tak mohou zdarma prohlédnout vnitřní prostory, do kterých není běžně přístup.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení