VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

11.4.2018

Porodnické sály čeká celková oprava

Karlovarský kraj - Ve stínu rušení porodnice v soukromé ostrovské nemocnici, která končí 30. června, je to pro rodičky v regionu dobrá zpráva.

11.4.2018

Kde najdeme údaje o zemětřesení? ptají se lidé. Stránky se totiž změnily

Karlovarský kraj – Nemůžeme najít informace o zemětřesení. Kde jsou seismogramy? S takovými dotazy se na nás obracejí čtenáři.

11.4.2018

Kostelem zněla barokní hudba

Skalná – Po zimní přestávce se vracejí do skalenského kostela oblíbené koncerty.

10.4.2018

Na náměstí se bude střílet! Přijedou vojáci a obrněné vozy

Cheb – Velkolepou bitvou přímo na chebském náměstí vyvrcholí letošní oslavy 73. výročí osvobození města Chebu.

10.4.2018

Nemocných znovu přibylo. Snad už to bylo letos naposled

Karlovarský kraj – Nemocných lidí postižených akutní respirační infekcí (ARI) nebo chřipkou po předchozím razantním poklesu v uplynulém týdnu opět přibylo.

10.4.2018

Trojstátí uklidili od nepořádku

Hranice – Několik pytlů s odpadky, pneumatiky a drenážní roury a lana. To je výčet toho, co sebrali na Trojstátí u Hranic dobrovolníci během akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

9.4.2018

Lázeňská města chystají slavnostní zahájení sezony. A budou velkolepá

Karlovarský kraj - Květen v Karlovarském kraji bezesporu patří především slavnostnímu zahájení lázeňské sezony. A organizátoři i letos slibují, že se bude na co dívat.

9.4.2018

Sociální služby otevřely nový klub

Cheb - Centrum rozvoje pěstounské péče (CRPP) Správy zdravotních a sociálních služeb Cheb otevřelo klub, který je určen malým dětem ve věku do 5 let vyrůstajícím v pěstounských rodinách.

9.4.2018

Prameny přijdou o část majetku. Ten jde do dražby

Prameny - Nejzadluženější obec republiky, Prameny, má další problémy. Poté co odstoupil zastupitel Aleš Dittert a všichni jeho náhradníci, stalo se zastupitelstvo neusnášeníschopným.

8.4.2018

Lidem se otevře botanická zahrada

Cheb, Hof – Geologická stezka, zoo anebo botanická zahrada. To vše budou moci navštívit lidé v rámci takzvaných německo-českých Dnů přátelství.

8.4.2018

Málo řemeslníků? Pomoci mohou nové školní dílny

Mariánské Lázně - Nové, moderní školní dílny budou mít Mariánské Lázně. S opravou objektu, ve kterém budou dílny fungovat, se začne ještě letos.

8.4.2018

Budovy budou mít vlastní přívod

Aš – Přeložku kabelu nízkého napětí přes budovu KC LaRitma v Aši do objektu INTERARITMA chystá ašská radnice.

8.4.2018

Český videosalon má své krajské vítěze

Tachov – Filmy autorů Plzeňského a Karlovarského kraje hodnotila porota v Tachově. V sobotu se v kině Mži konalo krajské kolo už 65. ročníku Celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby – Český videosalon.

7.4.2018

Sokolovští mladí muzikanti uspěli v mezinárodní konkurenci

Sokolov – V Považské Bystrici na Slovensku proběhl XI. ročník celostátní soutěžní přehlídky základních uměleckých škol Slovenské a České republiky ve hře na keyboard.

7.4.2018

FOTO: Ve finále dějepisné soutěže budou studenti z kraje

Cheb – I když mnohým lidem připadal dějepis jako jeden z nejnudnějších předmětů, mladým studentům nejen z Gymnázia Cheb rozhodně není cizí. Ba naopak.

6.4.2018

Sezóna farmářských trhů na Chebsku naplno začala

Chebsko - Pečivo, uzeniny, sýry, koření, marmelády, sirupy, med, čaje nebo sezónní zelenina a ovoce. To a mnoho dalšího nabízejí farmářské trhy. Jejich sezóna už naplno začala také na Chebsku.

6.4.2018

OTÁZKA PRO: Tomáše Ivaniče, mluvčího chebské radnice

Cheb - I v letošním roce připravili dobrovolní hasiči z chebské čtvrtě Háje lampionový průvod. Můžete sdělit, kudy se letos vydá?

6.4.2018

FOTO: Jsou mladí, dějiny ale „můžou“

Cheb – I když se to možná zdá k nevíře, mladí mají zájem o historii. Krásným příkladem toho jsou prestižní a každým rokem více oblíbené dějepisné soutěže, které pořádá Gymnázium Cheb.

5.4.2018

Vyženou Mořenu z centra města

Cheb - Po zimě se opět rozproudí ve Waldorfské základní a mateřské škole Wlaštovka nová energie a přinese tradiční zajímavé akce.

5.4.2018

Okolí pramene se opět zazelená

Mariánské Lázně - Máloco vyvolalo v Mariánských Lázních takovou vlnu nevole jako plošné kácení dřevin v lesoparku u Lesního pramene.

4.4.2018

Děti zámkem provedla Agáta

Lázně Kynžvart - Nevšední zážitky mají za sebou děti z Lázní Kynžvartu, které se zúčastnily akce Noc s Andersenem.

4.4.2018

V chrámu sv. Olgy mají velikonoční příběh. A neobyčejný, je celý z Lega

Františkovy Lázně - Sedm zastavení inspirovaných nejdůležitějšími biblickými událostmi Velikonoc je až do čtvrtka 5. dubna k vidění v pravoslavném chrámu sv. Olgy.

4.4.2018

Seniorbus funguje čtvrt roku, oblibu si získal velmi rychle

Aš - Od začátku letošního roku v Aši funguje přepravní služba pro zdravotně postižené a seniory. Už teď je možné konstatovat, že to byl krok správným směrem. Služba má za sebou několik stovek výjezdů a řada lidí si ji nemůže vynachválit.

3.4.2018

Potravinová banka má více práce i nákladů. Pomůže i dotace kraje

Karlovarský kraj – Na provoz Potravinové banky přispěje poprvé také Karlovarský kraj. A to částkou 100 000 korun, jejíž poskytnutí formou dotace schválila rada kraje. Příspěvek ale ještě musí schválit zastupitelstvo kraje.

3.4.2018

Na Velikonoční neděli bylo na Seebergu opravdu rušno

Poustka – Přibližně 1500 návštěvníků přilákal velikonoční program na hradě Seeberg.

3.4.2018

Folklorní soubor Marjánek přiblížil různé velikonoční zvyky

Mariánské Lázně – Jaké zvyky se vážou k Velikonocům? To se dozvěděli všichni, kteří v neděli dorazili do mariánskolázeňského anglikánského kostela.

3.4.2018

Legiovlak připomíná 100. výročí boje československých legií

Mariánské Lázně – Letošní třetí zastávkou Legiovlaku bylo po Stříbře a Tachově mariánskolázeňské nádraží.

2.4.2018

Kraj: Školství v regionu nelikvidujeme

Karlovarský kraj – Krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč (nez.) odmítá kritiku Středoškolské unie, která se ostře vymezila k rušení lyceí v kraji a změnám v oborové struktuře krajských středních škol.

2.4.2018

Doménou seniorů z regionu jsou hlavně ruční práce

Karlovarský kraj – Ruční práce jednoznačně dominovaly v 5. ročníku výtvarné soutěže Věk není překážkou, kterou pro seniory připravil Karlovarský kraj. Na adresu krajského úřadu opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií.

2.4.2018

V Zádubu-Závišíně neřešili jen Velikonoce, ale i volby

Zádub-Závišín – Obyvatelé Zádubu-Závišína na Mariánskolázeňsku šli v sobotu k volebním urnám. Konaly se zde předčasné volby – a nebyly za poslední rok první.

1.4.2018

Nárůst záškoláctví a drog stopl doplatky na bydlení

Cheb - Nárůst případů rušení nočního klidu, vandalismu, drog a záškoláctví. To všechno jsou důvody, proč se i město Cheb připojilo k dalším místům, kde v určitých lokalitách přestali vyplácet doplatky na bydlení.

1.4.2018

Chebský hrad zahajuje sezónu s novým kocourem v expozici

Cheb - Hlavní sezóna na chebském hradě začíná už tuto neděli. U této příležitosti se zde koná akce pro malé nebojsy a na všechny věkové kategorie čeká novinka v expozici starověké a středověké mechanické artilerie.

31.3.2018

Hrad Seeberg se poprvé otevře také na Velikonoční neděli a nabídne trh i zábavu

Ostroh - Trh, ukázka řemesel, občerstvení a hudba. To všechno a možná ještě víc nabídne trh, který se poprvé na Velikonoční neděli uskuteční na hradě Seeberg.

31.3.2018

Výtěžek ze vstupného půjde na provoz chebského hospicu

Cheb - Ženský pěvecký sbor Luběnky vystoupí na tradičním Svatojiřském koncertu.

31.3.2018

Vzduch do staré štoly přivede nová jáma

Cheb – Zapuštěná jáma, která poslouží i jako výměník vzduchu, vyroste během letošního roku u vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu.

31.3.2018

Strážníci chybějí, i když ne všude

Karlovarský kraj – Trvale poddimenzované stavy městských policií ve větších městech se stávají skutečným problémem.

30.3.2018

Novináře a autora her o Spejblovi a Hurvínkovi přiblíží Jitka Bílková

Cheb – O myšlenkách a ideálech T. G. Masaryka v tvorbě Franka Weniga se bude v chebské knihovně hovořit v pátek 6. dubna.

30.3.2018

Na děti čeká výcvik s nesmlouvavými bojovníky s britskými Commandos

Cheb – Sezóna na chebském hradě začíná.

30.3.2018

Na Krajince se koná Hod beránka

Cheb – Už tuto sobotu se na chebské Krajince koná tradiční Hod beránka, která nese podtitul Velikonoce trochu jinak aneb Jak to všechno začalo.

30.3.2018

Aby cyklisté nezabloudili

Karlovy Vary – Cyklistům kroužícím po Karlovarském kraji usnadní orientaci dokonalé značení, na jehož vylepšování, kontrolu a obnovu původního letos přispěje Karlovarský kraj 300 000 korun. O provedení prací se postará už tradičně Klub českých turistů.

30.3.2018

Velikonoční sobotu stráví úklidem kostela i pohybem

Palič - Spolek Život na Dyleň pořádá v sobotu 31. března již tradiční setkání přátel, příznivců a podporovatelů záchrany kostela svaté Anny v Paliči.

29.3.2018

Historickou silnici spojující dvě země opraví za 200 milionů

Hranice - Modernizace přeshraničního historického silničního spojení Bad Elster Hranice začala. Celkové náklady dosáhnou částky přes 200 milionů korun.

29.3.2018

Jakou událost Pesach připomíná, jak dlouho trvá a co vyjadřuje?

Cheb – Městská knihovna Cheb zve na další setkání s učitelem a průvodcem Karlem Hrdličkou, tentokrát na téma Tradice a zvyky židovského svátku Pesach.

29.3.2018

Rekonstrukce sídliště omezí dopravu, řidiči, buďte trpěliví

Aš - Rekonstrukce ašského sídliště Příbramská, Mikulášská začala první březnový den. Jako první se začalo s kácením stromů, nyní ale přichází na řadu práce, které omezí dopravu. Řidiči se tak musejí obrnit trpělivostí. Revitalizace sídliště je kvůli rozsahu prací rozdělena do čtyř etap.

29.3.2018

Petice pomohla. Parkování se změní

Cheb - Petici s celkem 340 podpisy vyvolala změna parkovacího systému v centru Chebu. Ten platí jen pouhý měsíc a už dráždí nervy mnoha obyvatelům města.

28.3.2018

Ozdobí si velikonoční perníčky

Cheb - Máte chuť odzdobit si na poslední chvíli velikonoční perníček? V sobotu 31. března dostanete možnost.

28.3.2018

Na silnici omezí provoz

Aš - Kvůli rekonstrukci vodovodního řadu bude od 1. dubna do 30. června omezený provoz v úseku od křižovatky s ulicí Mírová, směrem ke křižovatce s ulicí Šumavská.

28.3.2018

V Aši se začne svážet bioodpad

Aš – Letošní svoz biologicky rozložitelného odpadu z ašských zahrad bude už brzy zahájen.

27.3.2018

Národní třída bude první májový den patřit veteránům do roku 1978

Františkovy Lázně – Chebský VCC Veteran Car Club Cheb a město Františkovy Lázně pořádají jubilejní, XX. ročník Mezinárodní soutěže elegance historických vozidel.

27.3.2018

Obnovené Literárky letos budou ve znamení humoru

Františkovy Lázně – Náhodě nic nenechávají organizátoři obnoveného festivalu Literární Františkovy Lázně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT