VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

16.4.2018

S čím umí pomoct chebské Informační centrum pro mládež?

Cheb – Informační centrum pro mládež (ICM) Cheb bude ve dnech 17. a 18. dubna pořádat Den informací.

AKTUALIZOVÁNO
16.4.2018

Hejtmanka je energická, mám od ní plno úkolů, postěžoval si premiér

Karlovarský kraj – /FOTO, VIDEO/ Zřejmě to byla tvrdá debata, protože   z pracovny po jednání vyšla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) s velmi odhodlanou tváří a za ní premiér Andrej Babiš (ANO) sice s úsměvem, ale více mediálním než opravdovým. 

16.4.2018

Na náměstí se odehraje bitva

Cheb – U příležitosti 73. výročí osvobození města Chebu americkou armádou proběhnou v sobotu 21. dubna vzpomínkové akce.

16.4.2018

Podaří se zachránit chátrající kostel, nebo nakonec spadne?

Františkovy Lázně – O záchraně areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru bude už tento týden přednášet ve výstavní síni městského muzea Jaroslav Vyčichlo.

16.4.2018

Pramen je zatím nasuchu, už se ale začalo s opravou

Aš – Už několik měsíců je mimo provoz pramen minerální vody v Dolních Pasekách.

15.4.2018

Autor nejlepšího snímku opravy kostela získá mobilní telefon

Skalná – Římskokatolická farnost a město Skalná vyhlašují fotosoutěž o nejzajímavější fotografii z rekonstrukce skalenského kostela.

15.4.2018

Na zahradě knihovny se i letos odehraje férová snídaně

Cheb – Piknik na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů i k zahájení Týdne rodiny offline – to všechno je tradiční férová snídaně. Ta se letos uskuteční v sobotu 12. května od 10 do 12 hodin na zahradě Městské knihovny v Chebu.

15.4.2018

Prezentace? Pro studenty to byla hračka

Karlovarský kraj - Ztratit ostych a naučit se bez trémy prezentovat svoji práci před velkým publikem si na Gymnáziu Cheb zkusili žáci a studenti z Karlovarského kraje. A vyplatilo se!

14.4.2018

Archeologové v Aši zkoumají několik míst

Aš – Úpravy svahu pod kulturním centrem LaRitma, rekonstrukční práce v sídlišti Mikulášská, Příbramská a do třetice, stavba nového parkoviště v ulici Mírová.

14.4.2018

Na legendární festival přijedou soubory z různých koutů světa

Cheb – Každé dva roky přijíždějí do Chebu ty nejlepší dechové orchestry z celého světa.

13.4.2018

Věrní podnikatelé v řadě měst ušetří

Karlovarský kraj – Řada měst vychází vstříc podnikatelům, kteří dlouhodobě působí v městských prostorách. Za věrnost jim poskytují slevy ve výši až desítek procent z nájmu.

13.4.2018

Lidé si oddechnou. Začne oprava rozbité páteřní silnice

Cheb - Celkem čtyřicet milionů bude stát rekonstrukce páteřní ulice Zemědělská v chebské čtvrti Háje. Silnice je totiž značně poškozená a na některých místech tu chybí i chodníky. Oprava komunikace začne už letos. Nyní se dokončují výběrová řízení.

12.4.2018

Kasárna jsou pryč. Nahradí je bytové a rodinné domy

Cheb - Rodinné a bytové domy vyrostou během několika let na místě po bývalých kasárnách na Zlatém vrchu v Chebu.

11.4.2018

Porodnické sály čeká celková oprava

Karlovarský kraj - Ve stínu rušení porodnice v soukromé ostrovské nemocnici, která končí 30. června, je to pro rodičky v regionu dobrá zpráva.

11.4.2018

Kde najdeme údaje o zemětřesení? ptají se lidé. Stránky se totiž změnily

Karlovarský kraj – Nemůžeme najít informace o zemětřesení. Kde jsou seismogramy? S takovými dotazy se na nás obracejí čtenáři.

11.4.2018

Kostelem zněla barokní hudba

Skalná – Po zimní přestávce se vracejí do skalenského kostela oblíbené koncerty.

10.4.2018

Na náměstí se bude střílet! Přijedou vojáci a obrněné vozy

Cheb – Velkolepou bitvou přímo na chebském náměstí vyvrcholí letošní oslavy 73. výročí osvobození města Chebu.

10.4.2018

Nemocných znovu přibylo. Snad už to bylo letos naposled

Karlovarský kraj – Nemocných lidí postižených akutní respirační infekcí (ARI) nebo chřipkou po předchozím razantním poklesu v uplynulém týdnu opět přibylo.

10.4.2018

Trojstátí uklidili od nepořádku

Hranice – Několik pytlů s odpadky, pneumatiky a drenážní roury a lana. To je výčet toho, co sebrali na Trojstátí u Hranic dobrovolníci během akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

9.4.2018

Lázeňská města chystají slavnostní zahájení sezony. A budou velkolepá

Karlovarský kraj - Květen v Karlovarském kraji bezesporu patří především slavnostnímu zahájení lázeňské sezony. A organizátoři i letos slibují, že se bude na co dívat.

9.4.2018

Sociální služby otevřely nový klub

Cheb - Centrum rozvoje pěstounské péče (CRPP) Správy zdravotních a sociálních služeb Cheb otevřelo klub, který je určen malým dětem ve věku do 5 let vyrůstajícím v pěstounských rodinách.

9.4.2018

Prameny přijdou o část majetku. Ten jde do dražby

Prameny - Nejzadluženější obec republiky, Prameny, má další problémy. Poté co odstoupil zastupitel Aleš Dittert a všichni jeho náhradníci, stalo se zastupitelstvo neusnášeníschopným.

8.4.2018

Lidem se otevře botanická zahrada

Cheb, Hof – Geologická stezka, zoo anebo botanická zahrada. To vše budou moci navštívit lidé v rámci takzvaných německo-českých Dnů přátelství.

8.4.2018

Málo řemeslníků? Pomoci mohou nové školní dílny

Mariánské Lázně - Nové, moderní školní dílny budou mít Mariánské Lázně. S opravou objektu, ve kterém budou dílny fungovat, se začne ještě letos.

8.4.2018

Budovy budou mít vlastní přívod

Aš – Přeložku kabelu nízkého napětí přes budovu KC LaRitma v Aši do objektu INTERARITMA chystá ašská radnice.

8.4.2018

Český videosalon má své krajské vítěze

Tachov – Filmy autorů Plzeňského a Karlovarského kraje hodnotila porota v Tachově. V sobotu se v kině Mži konalo krajské kolo už 65. ročníku Celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby – Český videosalon.

7.4.2018

Sokolovští mladí muzikanti uspěli v mezinárodní konkurenci

Sokolov – V Považské Bystrici na Slovensku proběhl XI. ročník celostátní soutěžní přehlídky základních uměleckých škol Slovenské a České republiky ve hře na keyboard.

7.4.2018

FOTO: Ve finále dějepisné soutěže budou studenti z kraje

Cheb – I když mnohým lidem připadal dějepis jako jeden z nejnudnějších předmětů, mladým studentům nejen z Gymnázia Cheb rozhodně není cizí. Ba naopak.

6.4.2018

Sezóna farmářských trhů na Chebsku naplno začala

Chebsko - Pečivo, uzeniny, sýry, koření, marmelády, sirupy, med, čaje nebo sezónní zelenina a ovoce. To a mnoho dalšího nabízejí farmářské trhy. Jejich sezóna už naplno začala také na Chebsku.

6.4.2018

OTÁZKA PRO: Tomáše Ivaniče, mluvčího chebské radnice

Cheb - I v letošním roce připravili dobrovolní hasiči z chebské čtvrtě Háje lampionový průvod. Můžete sdělit, kudy se letos vydá?

6.4.2018

FOTO: Jsou mladí, dějiny ale „můžou“

Cheb – I když se to možná zdá k nevíře, mladí mají zájem o historii. Krásným příkladem toho jsou prestižní a každým rokem více oblíbené dějepisné soutěže, které pořádá Gymnázium Cheb.

5.4.2018

Vyženou Mořenu z centra města

Cheb - Po zimě se opět rozproudí ve Waldorfské základní a mateřské škole Wlaštovka nová energie a přinese tradiční zajímavé akce.

5.4.2018

Okolí pramene se opět zazelená

Mariánské Lázně - Máloco vyvolalo v Mariánských Lázních takovou vlnu nevole jako plošné kácení dřevin v lesoparku u Lesního pramene.

4.4.2018

Děti zámkem provedla Agáta

Lázně Kynžvart - Nevšední zážitky mají za sebou děti z Lázní Kynžvartu, které se zúčastnily akce Noc s Andersenem.

4.4.2018

V chrámu sv. Olgy mají velikonoční příběh. A neobyčejný, je celý z Lega

Františkovy Lázně - Sedm zastavení inspirovaných nejdůležitějšími biblickými událostmi Velikonoc je až do čtvrtka 5. dubna k vidění v pravoslavném chrámu sv. Olgy.

4.4.2018

Seniorbus funguje čtvrt roku, oblibu si získal velmi rychle

Aš - Od začátku letošního roku v Aši funguje přepravní služba pro zdravotně postižené a seniory. Už teď je možné konstatovat, že to byl krok správným směrem. Služba má za sebou několik stovek výjezdů a řada lidí si ji nemůže vynachválit.

3.4.2018

Potravinová banka má více práce i nákladů. Pomůže i dotace kraje

Karlovarský kraj – Na provoz Potravinové banky přispěje poprvé také Karlovarský kraj. A to částkou 100 000 korun, jejíž poskytnutí formou dotace schválila rada kraje. Příspěvek ale ještě musí schválit zastupitelstvo kraje.

3.4.2018

Na Velikonoční neděli bylo na Seebergu opravdu rušno

Poustka – Přibližně 1500 návštěvníků přilákal velikonoční program na hradě Seeberg.

3.4.2018

Folklorní soubor Marjánek přiblížil různé velikonoční zvyky

Mariánské Lázně – Jaké zvyky se vážou k Velikonocům? To se dozvěděli všichni, kteří v neděli dorazili do mariánskolázeňského anglikánského kostela.

3.4.2018

Legiovlak připomíná 100. výročí boje československých legií

Mariánské Lázně – Letošní třetí zastávkou Legiovlaku bylo po Stříbře a Tachově mariánskolázeňské nádraží.

2.4.2018

Kraj: Školství v regionu nelikvidujeme

Karlovarský kraj – Krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč (nez.) odmítá kritiku Středoškolské unie, která se ostře vymezila k rušení lyceí v kraji a změnám v oborové struktuře krajských středních škol.

2.4.2018

Doménou seniorů z regionu jsou hlavně ruční práce

Karlovarský kraj – Ruční práce jednoznačně dominovaly v 5. ročníku výtvarné soutěže Věk není překážkou, kterou pro seniory připravil Karlovarský kraj. Na adresu krajského úřadu opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií.

2.4.2018

V Zádubu-Závišíně neřešili jen Velikonoce, ale i volby

Zádub-Závišín – Obyvatelé Zádubu-Závišína na Mariánskolázeňsku šli v sobotu k volebním urnám. Konaly se zde předčasné volby – a nebyly za poslední rok první.

1.4.2018

Nárůst záškoláctví a drog stopl doplatky na bydlení

Cheb - Nárůst případů rušení nočního klidu, vandalismu, drog a záškoláctví. To všechno jsou důvody, proč se i město Cheb připojilo k dalším místům, kde v určitých lokalitách přestali vyplácet doplatky na bydlení.

1.4.2018

Chebský hrad zahajuje sezónu s novým kocourem v expozici

Cheb - Hlavní sezóna na chebském hradě začíná už tuto neděli. U této příležitosti se zde koná akce pro malé nebojsy a na všechny věkové kategorie čeká novinka v expozici starověké a středověké mechanické artilerie.

31.3.2018

Hrad Seeberg se poprvé otevře také na Velikonoční neděli a nabídne trh i zábavu

Ostroh - Trh, ukázka řemesel, občerstvení a hudba. To všechno a možná ještě víc nabídne trh, který se poprvé na Velikonoční neděli uskuteční na hradě Seeberg.

31.3.2018

Výtěžek ze vstupného půjde na provoz chebského hospicu

Cheb - Ženský pěvecký sbor Luběnky vystoupí na tradičním Svatojiřském koncertu.

31.3.2018

Vzduch do staré štoly přivede nová jáma

Cheb – Zapuštěná jáma, která poslouží i jako výměník vzduchu, vyroste během letošního roku u vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu.

31.3.2018

Strážníci chybějí, i když ne všude

Karlovarský kraj – Trvale poddimenzované stavy městských policií ve větších městech se stávají skutečným problémem.

30.3.2018

Novináře a autora her o Spejblovi a Hurvínkovi přiblíží Jitka Bílková

Cheb – O myšlenkách a ideálech T. G. Masaryka v tvorbě Franka Weniga se bude v chebské knihovně hovořit v pátek 6. dubna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT