Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Absolventi se uplatní ve stavební sféře

Cheb - Pozemní stavitelství je obecně považováno za nejžádanější a v praxi nejvíce zastoupené zaměření v oblasti stavebnictví

13.2.2012
SDÍLEJ:

Pozemní stavitelství je obecně považováno za nejžádanější a v praxi nejvíce zastoupené zaměření v oblasti stavebnictví.Foto: Foto: archív ISŠ


Výuka oboru pozemní stavitelství má na naší škole dlouholetou tradici. Charakteristika oboru spočívá v souběžném systému vzdělávání v rámci všeobecně vzdělávacích předmětů a odborných předmětů tak, aby studenti byli rozvíjeni jak v rovině humanitní, tak v rovině technické. Důraz klademe také na výuku cizích jazyků, studenti si mohou vybrat buď studium anglického, nebo německého jazyka. Cílem je, aby absolventi byli po dokončení studia uplatnitelní na trhu práce, případně mohli pokračovat v dalším studiu na vysoké škole. Absolventi najdou uplatnění ve stavební sféře při realizaci novostaveb i rekonstrukcí stávajících objektů, v oblasti přípravy a realizace investic, dále pak jako stavební technik, mistr, stavbyvedoucí menších a jednoduchých staveb, stavební dozor, stavební technik projektant, dále pak technik výroby stavebních hmot, případně v oblasti provozu výroby a prodeje materiálů a také jako referent státní správy.

Studium tohoto oboru je určeno především pro technicky smýšlející chlapce i dívky, kteří úspěšně ukončili devátý ročník základní školy, případně ukončili obor s výučním listem a mají zájem o získání znalostí o stavebních materiálech, konstrukcích, technologiích, způsobu stavebních výpočtů a odborného zakreslování.

Teoretické znalosti jsou během studia chronologicky řazeny od prvního do čtvrtého ročníku tak, aby na sebe vzájemně navazovaly a tvořily ucelený celek vědomostí v oblasti pozemního stavitelství. Znalosti technické a technologické jsou doplněny znalostmi z historie stavitelství (architektura), geodézie, ekonomiky, ekologie ve stavebnictví, stavebního provozu a v neposlední řadě seznámením s problematikou inženýrských staveb. Škola dlouhodobě spolupracuje s předními výrobci stavebních hmot, kteří v rámci výuky pravidelně provádějí aktualizované přednášky v návaznosti na technický i technologický vývoj v této oblasti.

Výuka odborných předmětů probíhá v učebnách vybavených výpočetní technikou (interaktivní tabule, digitální projektory) pro zvýšení názornosti probíraného učiva, dále pak v učebnách výpočetní techniky s potřebným programovým vybavením aktuálními grafickými CAD aplikacemi, jedná se především o ArchiCAD (3D parametrické elektronické projektování staveb) a programem pro oceňování staveb Kros Plus.

Pro všechny vyučované obory výuky má škola odborně kvalifikovaný učitelský sbor pro všeobecnou, teoretickou i praktickou výuku. Praktické dovednosti studenti získávají v rámci pravidelných praxí, které jsou součástí výuky od druhého do čtvrtého ročníku.

Jiří Král

13.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení