Jeho portréty vytvořené z ústřižků z antikuřáckých sloganů na krabičkách cigaret zobrazovaly slavné hudebníky, kteří jsou s kouřením cigaret nebo marihuany neodmyslitelně spjati.

„K tomuto stylu tvorby jsem došel v podstatě náhodou,“ uvedl Adam Virt. „Jednou jsem našel pod postelí spoustu krabiček od cigaret a začal jsem vystřihovat antikuřácké slogany. Pak jsem je nalepil na čtvrtku a napadlo mě, že by to mohl být skvělý základ pro obraz. Tak jsem si vytvořil šablony slavných hudebníků a pak sprejem nastříkal na základ,“ dodal na závěr Virt.

„Jeho výstava mě opravdu uchvátila,“ uvedla Veronika Schořová, studentka z Mariánských Lázní. „Když jsem obrazy viděla z dálky, tak jsem netušila, na jakém podkladu jsou portréty namalované. Až když jsem přišla trochu blíže, tak jsem si všimla, že jsou základem obrazu ústřižky z krabiček od cigaret. Je to podle mě opravdu originální nápad,“ rozplývala se Schořová.

Poslední den výstavy byl určený pro promítání filmů z tvorby Adama Virta. Jeden z nich vyprávěl o životě mladého a nadějného mariánskolázeňského písničkáře, známého jako Syky. „Celý dokument má jen osm minut a dělal jsem ho hlavně jako projekt do školy,“ sdělil Virt.