Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Agentura pro sociální začleňování má v Chebu působit i v budoucnosti

Cheb – O dalším působení vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách je v Chebu rozhodnuto. Monitorovací výbor Agentury rozhodl o prodloužení jejího působení ve městě

4.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Adolf Horsinka

„Cheb je jedním z míst, kde se zdárně ukazuje smysluplnost a funkčnost koordinovaného přístupu k problematice sociálního začleňování,“ informoval ředitel Agentury Martin Šimáček. „Prodloužení našeho působení zde nám umožní dotáhnout do konce všechny započaté aktivity,“ uvedl Šimáček.

Těmi nejvýznamnějšími nástroji na podporu sociálně slabších obyvatel má být podle jeho slov například projekt kariérového poradenství „Rozhoduj o své kariéře“ Integrované střední školy Cheb. „Také je to třeba program pracovního poradenství a asistence Betlému Cheb. Posilovat budou i vzdělávací projekty sdružení Rokršti zaměřené především na doučování dětí ze sociokulturně znevýhodněných prostředí,“ řekl ředitel.

Agentura podle jeho slov dále plánuje ve spolupráci s dalšími partnery spustit v Chebu systém takzvaného prostupného bydlení. „V tomto systému budou moci klienti podle zásluh a kompetencí stoupat či klesat ve třech stupních úrovně bydlení,“ doplnil lokální konzultant agentury Bronislav Podlaha.

„Pracovníci ekonomické fakulty Západočeské univerzity zpracovávají analýzu trhu a konkurenčního prostředí. Na jejím základě by měla v Chebu vzniknout sociální firma,“ uvedl Podlaha. Dalším projektem, do kterého by se chtěla agentura zapojit, je rekonstrukce bývalého kulturního domu na
Zlatém vrchu.

„Objekt by sloužil pro potřeby zabezpečení sociálních služeb pro děti a mládež. Druhým projektem je samotná realizace služeb ,například terénní sociální práce nebo protidluhové poradenství.“

Podle slov lokálního konzultanta je potřeba zdůraznit, že smyslem agentury není působit přímo v lokalitách a pracovat s klienty. „Agentura pracuje primárně s institucemi a organizace činnými na poli sociálního začleňování. Obyvatelé sociálně vyloučených lokalit tedy často nemusí o naší instituci ani tušit. Naším klíčovým partnerem je v první řadě město, dále školy, neziskové organizace a tak dále. Těm pomáháme koordinovat jejich spolupráci,“ dodal Podlaha.

„Je hezké, že pomáhají,“ řekl David Marek z Chebu. „Zapomněli se ale zeptat, jestli o to Romové stojí. Někdy si myslím, že nechtějí, aby jim někdo pomohl, protože jim to takto vyhovuje. Mají na co nadávat a proč si stěžovat. Byl jsem bez zaměstnání několik měsíců a připadal jsem si, že ani pracovat nechci. Myslím si, že jsou na tom Romové i Češi stejně. Nikdo podle mého nemá tak špatné podmínky, jak se prezentuje.“

Autor: Jana Bežáková

4.2.2011
SDÍLEJ:
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení