„Já se této akrobacii věnuji zhruba pět až šest let a velmi mě to baví," uvedla jedna z akrobatek Eva Nevoralová. „Nejtěžší na celém vystoupení je asi to, abychom všechny tři byly synchronizované, abychom měly všechny tři dostatek sil, abychom na konci neměly méně sil a akrobacie se pro nás nestala nebezpečnou," poznamenala akrobatka s tím, že choreografie se připravuje přibližně dva měsíce dopředu.

Během čtyř dnů, kdy se vánoční trhy na kolonádě v Mariánských Lázních odehrály, měli lidé k dispozici několik desítek stánků s nejrůznějším zbožím.

„Jedná se o již 11. ročník trhů, který vždy připravujeme na druhý advent," sdělila Markéta Monsportová z Proaktiv, která celou akci připravuje.

Program se chystá už s předstihem na jaře, aby se stihl vypsat celý.

„Nicméně přesné termíny dolaďujeme ještě tak měsíc před konáním trhů," podotkla Markéta Monsportová. Pořádání vánočních trhů vyjde v Mariánských Lázních na 600 tisíc korun.

„Nejvzdálenějšími hosty, které jsme mohli na letošních trzích vidět, byla brněnská kapela Ty syčáci. Celkově se za čtyři dny na kolonádě vystřídalo šest stovek účinkujících z dalších měst," dodala.