„Pan premiér (v demisi) si opět po čase vzal do úst loňské chebské vánoční trhy. Dokonce opakovaně. Milý pane Babiši, o chebských trzích lžete! I lhát se ale musí aspoň trochu umět. Uvádíte, že v Chebu zemřelo 400 lidí a kluziště 'tam bylo do 3. ledna'. Za celou epidemii zemřelo dle oficiální statistiky ÚZIS 200 Chebanů. Vlastně vám musím dát za pravdu, že kluziště na náměstí do ledna bylo. Jeho provoz byl ale ukončen ještě dávno před Vánocemi," uvádí starosta.

„Jestli se na základě takto zkreslených údajů rozhodujete i v dalších věcech, je jen dobře, že vaše vláda končí. Trhy ve velmi omezeném rozsahu probíhaly v Chebu zcela v souladu s nařízeními vaší vlády. Jen podotýkám, že ve stejné době byly v provozu i všechny obchody a restaurace a adventní trhy se konaly i v mnoha dalších městech. Vzpomínám si, jak jste uváděl, že po kontaktu s nakaženým nemusíte do karantény, neb jste jednali v místnosti s vysokými stropy, kde se větralo. Vězte, že chebské náměstí strop nemá a je větrané docela intenzivně," pokračuje starosta Jalovec.

„Chápu vaši snahu vyvinit se za selhání vámi vedené vlády na začátku roku. Nikdo nikdy nedoložil jakoukoliv souvislost chebských vánočních trhů a nástupu epidemie v lednu a únoru. Zato bylo jasně doloženo, že eskalaci epidemie v Chebu bez souvislosti s trhy zapříčinilo zavlečení britské mutace v období těsně před Vánoci skupinou turistů z mimoevropské země. Bohužel kvůli neschopnosti vaší vlády zajistit sekvenování vzorků jsme se tuto informaci dozvěděli až v březnu, tedy po vrcholu epidemie. Stejně tak bylo smutné, když jste ve vrcholící epidemii poslal do Chebu ministra Blatného, jehož náměstek Černý nám sdělil, že odmítáte využít nabídky SRN na pomoc, protože byste tím přiznali, že epidemii nezvládáte," vysvětluje.

Františkovy Lázně si poradily po svém a vánoční atmosféru nevzdávají. Hudební altán u Františkova pramene je nazdobený a bude zpívat.
Františkovy Lázně nevzdávají atmosféru Vánoc, altán bude hrát až do Štědrého dne

„Doufám, že v příštích 'Čau lidech' pořádně 'napálíte' pro změnu třeba primátorku Karlových Varů zvolenou za Hnutí ANO za organizaci letošního Mezinárodního filmového festivalu, po němž v Karlových Varech stouply počty nakažených a navíc bylo prokázáno, že řada z nich se nakazila na festivalových akcích, kde se mimochodem hojně vyskytovali i vaši ministři. Samozřejmě bez povinných roušek. Mrzí mě, že jste si za celé tři roky, kdy radnici vedu, nenašel čas na osobní setkání s vedením Chebu, druhého největšího města kraje, který pořád něco říká a je nejhorší úplně ve všem! Těmito nešťastnými a unáhlenými výroky se vám nechtěně povedlo sjednotit proti sobě většinu obyvatel kraje. Doufám, že se vám to teď zase 'povede' na úrovni Chebu. A přestaňte se otírat a opakovaně očerňovat město, které, na rozdíl od vás, miluji!," dodává starosta.