Ten přislíbil, že formou elektronické komunikace bude pravidelně (jak mu vyzbude čas mezi tréninky a zápasy) informovat i o zákulisí této velkolepé sportovní akce. Ve třetím díle popisoval, že nemohl kvůli nemoci nastoupit do druhého zápasu na turnaji. Ovšem na Kanadu by měl být už připraven.

„Tady je všechno super, všichni se usmívají a zdraví a jsou ochotní. Někdy mi přijde, že ani nejsme v Rusku. Je to kontrast po předchozích zkušenostech s touto zemí neomezených možností. Prostě dobrá nálada," hlásil Míra ze Soči ještě před prvním vystoupením našich sledge hokejistů na paralympiádě.

A jak reagoval na dotaz redakce, s jakými mančafty se naši nejvíce přátelí? „V podstatě se všemi, ale narážíme na značnou jazykovou bariéru. Nejvřelejší snad jsou vztahy s Itálií."

Miroslav Hrbek je v paralympijské vesnici ubytovaný s Jirkou Bergrem spoluhráčem z karlovarských Sharks. „Bydlíme tak již dlouhé roky a jsme na sebe zvyklí a vyhovíme si, takže mezi námi dvěma snad ponorka nehrozí." Také při tak důležité sportovní akci se najde čas na odreagování formou různých kanadských žertíků. „Klukům v sousedním pokoji nějaký ´kámoš´ přelepil v noci dveře lepicí páskou, a tak se ráno nemohli dostat ven. Pro nás ostatní nezúčastněné docela sranda," popisoval Hrbek jeden z vtípků.

Čeští sledge hokejisté už zasáhli do bojů a vybojovali v Soči první vítězství. Po sobotní prohře s Norskem po samostatných nájezdech si v neděli také až v rozstřelu poradili se Švédskem 2:1, a stále tak mají šanci na postup do semifinále. V úterý český tým zakončí základní skupinu ´A´ duelem s favorizovanou Kanadou, do semifinále z ní projdou dva týmy. Zbývající dva budou hrát o konečné páté až osmé místo.

Kvůli náběhu na angínu po zápase s Nory už Míra Hrbek proti Švédům nemohl nastoupit. „Nálada po prvním zápase - co říci? Převládá zklamání, chtěli jsme tři body," popisoval po mači s Norskem. „Se Švédama jsem nehrál, náš doktor mi nařídil intenzivně se potit a jsem zavalenej lékama, čajema a podobnými lektvary." Ale docela rychle to ustupuje, a tak Miroslav Hrbek věří, že s Kanadou už bude zase v sestavě. „Koukal jsem se na střetnutí se Švédskem v televizi a musím říct, že nehrajeme špatně, ale nejsme schopni dát ze šancí góly. Tak to bylo i v zápase s Norskem. Nedá se říci, čím to je, máme šikovné hráče tak asi nervozita? Nebo jsme přemotivovaní…" 

Miroslav Hrbek.