Už třináctý ročník Soutěže elegance historických vozidel letos překvapil tím, že se tu objevila vozidla, která ještě mohou lidé potkat v běžném silničním provozu.

„Letos jsme to udělali do roku 1970, takže se mezi veterány objevily třeba i Škody 100,“ vysvětlil hlavní organizátor Jiří Pavlík z Veteran Car Clubu Cheb.

„Krása,“ vydechla Jana Obstová z Kraslic. „Na tyto akce jezdíme pravidelně a jednoznačně je to krása, vždy je co vidět. Občas i něco nového, ale většinu vozidel už známe, takže si jen prohlížíme a kocháme se,“ uvedla i za manžela.
Mezi auty zaujal i osmiletý chlapec, syn jednoho z majitelů. „S tátou jezdím na všechny akce,“ řekl Roman Krejník z Horního Slavkova. „Sám ale na autě nepracuji, jen ho leštím.“

„Účast v letošním ročníku je zhruba stejná jako v předchozích letech, jen motorek je trošku méně,“ sdělil Jiří Pavlík. „Je jich kolem třiceti, aut je asi šedesát a jsou tu některé opravdu nádherné kousky,“ poznamenal.

„A jako tatrovák si musím přihřát polívčičku. Máme tu dva nádherné, bezkonkurenční kousky, dvě Tatry 12. Speciál z roku 1930, krásná práce na zakázku, která se jinde nevidí. Další dvanáctka je také krásně udělaná, perfektní laky, zkrátka nádhera,“ řekl. Poprvé se tu představil sportovní opel Josefa Hroníka.

„Totéž se týká třeba anglických sportovních vozů, od jaguárů až po další. Z motocyklů bych vypíchl třeba Matschloss z roku 1964, musím pochválit i naši ČZ 150. Je jich mnoho a já bych nerad na někoho zapomněl. Jsou lidé, kteří umí dělat a dělají perfektní věci.“
Jak dodal, s průběhem akce je spokojený. „Ale ty nervy, jestli vyjde počasí. Zejména když jsem viděl tu noc. Ale všechno vyšlo, i diváků přišlo hodně. Nikoho neodradilo ani to, že se jedná o třináctý ročník, což může být pro někoho nešťastné číslo,“ zakončil.