Předchozí
1 z 12
Další

František Radkovský, emeritní biskup

František Radkovský, emeritní biskup.František Radkovský, emeritní biskup.Zdroj: archiv Františka Radkovského

Myslím si, že těch deset let, co byl Miloš Zeman ve funkci prezidenta, nebylo právě to nejlepší období. Jak vyplývá i z aktuálních komentářů, on se snažil prosazovat spíše prezidentský úřad na úkor toho vládního. Bohužel ani mnohé jeho další počínání nebylo příliš dobré. Mnohdy za to mohl i tým jeho poradců. Kladně nemohu hodnotit ani jeho vztah k Rusku, který se změnil až po válce na Ukrajině. Pozitivní vztah měl i k Číně. Dobré nebylo ani vystupování Miloše Zemana a jeho prezentace na veřejnosti. Velkou ostudou například bylo jeho zavrávorání při otevírání korunovačních klenotů před několika lety.

Miroslav Balatka, senátor, Sokolov

Miroslav Balatka, senátor, SokolovMiroslav Balatka, senátor, SokolovZdroj: archiv M. Balatky

Deset let s Milošem Zemanem ve funkci prezidenta hodnotím jako zlý sen, který zaplaťpánbůh končí.

Rudolf Salvetr, starosta, poslanec, Klatovy

Rudolf Salvetr, starosta, poslanec, KlatovyRudolf Salvetr, starosta, poslanec, KlatovyZdroj: archiv R. Salvetra

Pozitivní bylo, že na počátku mandátu měl snahu o poznání regionu, na konci pak jeho přiznání, jak se zmýlil v důvěře v putinovské Rusko. Negativně hodnotím příklon k východním mocnostem, nedůvěru ve vlastní zpravodajské služby, nevhodné až ponižující chování k názorovým oponentům.

Jiří Bartoška, prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Prezident MFF Jiří Bartoška.Prezident MFF Jiří Bartoška.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Jako éru člověka, který při první volbě slíbil, že bude prezidentem deseti milionů lidí, ale za dobu v prezidentské funkci rozdělil společnost na pět a pět milionů lidí. A to není dobrá vizitka.

Martin Otava, ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni

Ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni Martin Otava.Ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni Martin Otava.Zdroj: Martina Root

Myslím, že to bylo dostatečně dlouhé. Možná až příliš.

Antonín Procházka, herec, scénárista a divadelní režisér

Divadelníci Čejetice, režisér Antonín Procházka.Antonín ProcházkaZdroj: Redakce

Ve filmu Pekařův císař a pekařův císař odchází Jan Werich jako Rudolf II. z plátna se slovy, že se jde historicky znemožnit. Tomuto člověku se to podařilo ještě před svým odchodem do zapomnění. Byl to děsivý film, který už bych nikdy nechtěl vidět.

Vítězslav Kokoř, starosta města Aše

Vítězslav Kokoř, starosta města Aše.Vítězslav Kokoř, starosta města Aše.Zdroj: město Aš

Prezident Miloš Zeman byl především velikou osobností porevoluční doby. S jeho odchodem končí jedna epocha politiků, kteří se významně podíleli na transformaci státu po roce 1989.

Milada Michalcová, pracovnice v domově pro postižené osoby v Milířích, Mariánské Lázně

Milada Michalcová, Mariánské LázněMilada Michalcová, Mariánské LázněZdroj: archiv M. Michalcové

Miloše Zemana mám ráda. Bavily mě jeho vtipy a jeho slova a také jeho ježdění na nafukovacím člunu. Je to člověk z lidu a vzdělaný, který si nikdy nehrál, že je víc než ostatní. Myslím, že Babiš s tím svým „čau lidi“ by byl podobný Zemanovi.

Václav Kůs, kastelán, Kašperské Hory

Václav Kůs, kastelán, Kašperské HoryVáclav Kůs, kastelán, Kašperské HoryZdroj: Deník/Daniela LoudováPři vší úctě, jako prezident se do historie v dobrém nezapíše. Myslím si, že svou práci řádně nevykonával. V prvním období se pokoušel ohýbat ústavu, prosazoval vládu bez důvěry parlamentu. Obklopil se na hradě a v Lánech mafiány, šel na ruku orientálním despociím, rozděloval společnost a choval se často nehodně funkci prezidenta. Ve druhém funkčním období už o něm nebylo ani slyšet.

Veronika Němcová, překladatelka, učitelka, Domažlice

Veronika Němcová, překladatelka, učitelka, Domažliceh.Veronika Němcová, překladatelka, učitelka, Domažliceh.Zdroj: Deník/Daniela LoudováJako vrcholného politika jsem si pana Zemana vážila, bohužel pro jeho deset let jeho v pozici prezidenta ČR nemám hezké hodnocení. Zklamal mě tím, že zapomněl svoji moudrost a věnoval se pouze svému prospěchářství na úkor druhých.

Květoslav Válek, 48 let, soukromý zemědělec a člen kontrolního výboru MAS Český Západ

Květoslav VálekKvětoslav VálekZdroj: Deník/Monika ŠavlováZa dobu, kdy byl prezidentem Miloš Zeman, utrpěla kvůli jeho aroganci, nadřazenému chování a v neposlední řadě i mnoha vulgarismům celosvětově prestiž České republiky. Degradoval pozici prezidenta včetně Hradu a jeho vedení. Pro mne byl jako hlava státu po celou dobu naprosto nepřijatelný. Jsem rád, že máme nového prezidenta, a jsem rád, že je to právě Petr Pavel.

Zuzana Houdková, ředitelka 17. ZŠ a MŠ v Plzni

Ředitelka 17. ZŠ a MŠ Plzeň Zuzana HoudkováŘeditelka 17. ZŠ a MŠ Plzeň Zuzana HoudkováZdroj: Deník/Pavla BočkováVe škole vedeme žáky kromě jiného ke slušnosti a uznání autority. Mám problém, když se dospělý člověk nechová dle společenských pravidel a není příkladem ostatním. Věřím, že nový pan prezident Petr Pavel bude svým chováním a vystupováním příkladem pro všechny. Stane se uznávanou autoritou, která se bude podílet na uklidnění a stabilizaci atmosféry ve společnosti, stejně tak v rezortu školství.