Alena Svatošová,
Cheb, v důchodu, 60 let

Nemám s tím moc zkušeností, takže nevím na vlastní kůži, jaké mohou být následky, když zkrachuje cestovní kancelář. Nejezdím na takové zájezdy, protože se mi nelíbí jejich organizace. Nemám ráda stádovitost. Viděla bych na zájezdu pořád ty samé tváře, někde bych musela v přesně danou dobu být, to ne.

Vasil Mihul,
Cheb, hlídač, 45 let

Nemám strach, protože jsem pár takových dovolených zažil. Byl jsem už na několika zájezdech pořádaných českou cestovní kanceláří a neměl jsem s ní žádné problémy. Jel jsem do Velké Británie a Francie, kde se o mě dobře postarali. Příště bych volil asi stejnou kancelář, protože jí věřím.

Antonín Podvalský,
Cheb, podnikatel, 55 let

Jednou mě zklamala česká cestovní kancelář, zkrachovala a potom jsem horko těžko sháněl peníze zpět. A proto od té doby využívám služeb německých kanceláří. Jsou spolehlivější, mají lepší nabídky a celkově jsem s nimi spokojenější. Jezdím aspoň jednou ročně, takže už mám jistotu, že nezkrachují.

Vladimíra Petríková,
Cheb, na mateřské, 29 let

Mám určitě podvědomou obavu, co by se mohlo stát, kdyby zkrachovala cestovní kancelář, která mi zprostředkovala zájezd. A to hlavně kvůli mým dětem. Nevím, co bych dělala, kdybych zůstala v nějakém letovisku bez prostředků či by kancelář zkrachovala dřív, než bych vůbec vyjela.

(let)