Také mnohé obyvatelky Chebska zaujalo, že se 26. září koná první světový den antikoncepce.

„Takové akce by se měly pořádat častěji,“ pověděla dvaačtyřicetiletá Marcela Blažková z Chebu. „Ačkoliv jsou mladí v určitých oblastech zdánlivě zkušenější než my, je lepší se stokrát zabývat prevencí, než řešit jeden potrat,“ dodala.

Největším přáním organizátorů je snížit počet nechtěných těhotenství. Podle statistik na světě ročně nechtěně otěhotní 80 milionů žen a 20 milionů žen je vystaveno riziku neodborného provedení interupce. Z takového počtu žen 68 tisíc na následky zákroku umírá.
„Ta čísla jsou vážně hrozivá,“ řekla třiaadvacetiletá Kateřina z Mariánských Lázní. „Podle mého názoru by měla kampaň doprovázet nějaká větší akce. Myslím, že zrovna u nás na Chebsku by to – vzhledem k množství prostitutek – bylo vhodné. Pochybuji, že každá vyhledá odbornou pomoc, pokud nechce dítě.“

A jak se na problematiku antikoncepce tvářili oslovení muži? „Nemyslím si, že by v České republice byla antikoncepce nějakým tabu,“ sdělil šestatřicetiletý Karel z Chebu. „Podle mého názoru vznikají problémy s neodborně provedenými potraty hlavně v krajích, kde je velká skupina věřících.“ A dodal, že taková kampaň by mohla pomoci například občanům katolického Polska.