Moderátory se stali Alena Vávrová a Petr Jančařík. Akce se zúčastnily i básnířky Tamara Kopřivová a Jaroslava Málková.

„Jde o jakýsi hold městu Františkovy Lázně a jeho geniu loci (tvořila zde spousta básníků, hudebních skladatelů, malířů a lázně tyto tvořivé skupiny přitahují dodnes) poslední velikou akci o účasti až 20 renomovaných autorů a stovky začínajících," řekla organizátorka a moderátorka Alena Vávrová.

Na kytaru akci doprovázel Vladimír Babnič se svým dílem Čas na změnu?

„Spolu s moderátorem Petrem Jančaříkem jsme uvedli další dvě západočeské básnířky, Jaroslavu Málkovou a Tamaru Kopřivovou. Obě se v lázních léčily. I z jejich úst zazněly verše věnované i Františkovým Lázním," upřesnila Vávrová.

Účastníků se na akci sešlo několik desítek. „Moc se mi tu dnes zalíbilo," řekla Marie Černíková z Františkových Lázní.

Ani samotní přednášející nenechali emoce stranou.

„Vždy je to neopakovatelný zážitek, číst své verše před novými, neznámými lidmi, s kterými teprve během pořadu navazujete určitý vztah a komunikaci," uvedla básnířka Tamara Kopřivová. „Františkovy Lázně jsem si během svého čtyřtýdenního léčebného pobytu stihla zamilovat a nebylo to vůbec těžké. Zejména jsem si oblíbila nádherné lázeňské parky, jsou opravdu oázou klidu a odpočinku. A abych úplně nezlenivěla, podnikla jsem i výlety na kole do blízkého okolí, jako například na Soos, Komorní hůrku, hrad Seeberg či do Skalné. Nejvíce mě zaujal Seeberg. Je citlivě rekonstruovaný a přibližuje místní historii i zajímavé příběhy ze života J.W. Goetha, osobnosti významně spjaté s tímto regionem," dodala Tamara Kopřivová.