Františkovy Lázně/ Mezi společností Lázně Františkovy Lázně, která zaměstnává více než tisícovku lidí z regionu, a františkolázeňskou radnicí roste napětí. Tamní starosta Ivo Mlátilík dokonce prostřednictvím inzerátu hledá další věřitele ´Lázní´ a tvrdí, že městu tato soukromá firma dluží miliony korun .

souvislosti s městskými pozemky pod aquaforem už skutečně vydal Okresní soud v Chebu platební rozkaz proti společnosti Lázně Františkovy Lázně, zatím na částku 1,212 milionu korun a 122 tisíc za náklady řízení. Podle předsedy představenstva ´Lázní´ Pavla Douchy však společnost svoje závazky plní a vztahy s městem chce narovnat.

„Největší spory jsou určitě kvůli patnáctimilionové úhradě za dočasný pronájem pozemků pod naším aquaforem a za jejich odkoupení,“ neskrýval Doucha. „Už jsme chtěli začít plnit dohodnutý splátkový kalendář, ale naše banka nám nedala souhlas. To proto, že jsme takzvaně pasivně legitimováni v soudním sporu s druhou stranou (městem) ohledně nájmu v místním hotelu Slovan. Jde jen o formalitu a chceme se s Františkovými Lázněmi dohodnout. Hotel předáme do konce roku a nehodláme jednat prostřednictvím justice. Jsem přesvědčený, že se s radnicí dohodneme.“

Starosta Mlátilík tvrdí, že projev dobré vůle ze strany doktora Douchy slyšel už nejméně osmkráte. „Raději než projev vůle bych viděl finance na účtě. Zatím jde jen o četné plané sliby, kterým naše městské zastupitelstvo už nevěří,“ dodal starosta.