VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aritma se mění k lepšímu, bude z ní kulturní centrum

Aš - Na multifunkční kulturní centrum se dvěma sály se již několik měsíců přeměňuje bývalé učiliště Aritma v Aši.

25.2.2014
SDÍLEJ:

Budova Aritmy v Aši. Foto: Deník

První etapu přestavby mají v Aši již téměř u konce. A proto začalo město jednat o správci budovy. Tím se stala společnost Ašské lesy.

V průběhu stavby nastaly také komplikace se střechou, která byla kompletně napadena dřevomorkou.

„Během rekonstrukce bylo zjištěno rozsáhlé poškození střechy učiliště dřevomorkou, což si vyžádalo kompletní odstranění všech dřevěných částí střechy a jejich nahrazení novou konstrukcí bez dřevěných prvků," uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Původně se přitom plánovalo, že se opraví pouze část střechy. Celkem tato komplikace navýšila cenu rekonstrukce o 1,5 milionu korun.

„Rekonstrukce Aritmy se skládá ze dvou oddělených zakázek. Jedna je zateplení a hydroizolace budovy za 5,8 milionu korun, na které město získalo dotaci. Druhou zakázkou je zřízení multifunkčního kulturního centra se dvěma sály, a to hudebním a divadelním, sociálním zařízením a klubem se zázemím za 7,5 milionu korun," poznamenal mluvčí.

Město se snaží správu nemovitostí, využívaných pro potřeby sportu a kultury, zastřešit pod jednu společnost.

„Ašské lesy postupně převzaly správu městské plovárny, tenisového areálu, sportovního areálu na vrchu Háj, lyžařského střediska, tělocvičen v Geipelově ulici a nově i areálu Aritmy," informoval mluvčí.

„Budu ráda, když Aš bude mít opět svoje kulturní centrum, které tolik postrádá," uvedla Věra Růžičková z Aše. „Pokud se povede dát ho co nejdříve do provozu, myslím, že to uvítají nejen lidé z Aše, ale i z dalšího blízkého okolí," dodala Růžičková.

Nový správce bude provádět běžnou údržbu objektů, rozsáhlejší úpravy dle požadavků kulturní obce po souhlasu vlastníka, tedy města, a zároveň má za úkol zajistit výběr provozovatele hudebního klubu. „Na správu kulturního centra je pro letošní rok rozpočtována částka 500 tisíc korun," dodal Vrbata.

Autor: Jan Buriánek

25.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení