Znovu otevřít silniční spojení mezi Plesnou a Aší se snaží Karlovarský kraj ve spolupráci se saským okresem Vogtland. Nyní bude velmi záležet na tom, zda se povede na tento projekt získat peníze z evropských dotací. Jestliže vše půjde podle plánu, silnice by tato dvě města mohla spojit již za dva roky. Hlavním cílem je zkrátit cestovní časy mezi oběma městy, umožnit lidem z Plesné a okolí rychlejší přístup do Německa i zvýšit turistický ruch.

„Pro nás je otevření této silnice šance, jak se dostat co nejrychleji na bavorskou stranu Německa i do Aše, kde spousta lidí z Plesné i pracuje," uvedl starosta Plesné Petr Schaller.

Teď vede z Plesné do Německa jen silnice pro pěší a cyklisty. To se již několikrát stalo kamenem úrazu pro turisty, kteří chtěli Plesnou navštívit, ale kvůli oklikám se jí raději vyhnuli.

„Pokud se zde silnice otevře, uvítá to i lázeňské město Bad Brambach, kam dojíždí řada lidí z jiného konce Německa, zkrátila by se jim tak dojezdová doba," poznamenal starosta. V rámci plánovaného propojení Plesná Bad Brambach se řeší i rozšíření silnic ve městě Plesná.

„Na české straně by samozřejmě vznikla komunikace, která by splňovala současné normy, a dojde tak k napojení nové silnice na obchvat města Bad Brambach. Cesta je tak koncipována pro veškerou dopravu," upřesnil Petr Schaller.

Na novou silnici se těší i starosta města Aše Dalibor Blažek. „Spousta ašských občanů jezdí směrem na Kraslice anebo na Luby a toto propojení by s jistotou uvítali. V současnosti musejí tito lidé objíždět celý Ašský výběžek, což jim zabírá spoustu času, touto cestou by se jim cestování zkrátilo," dodal starosta.