Upozorňuje je na to, že Aš bude v co nejkratší době připravovat kroky k vymístění hazardu mimo území města zastavěné nemovitostmi k bydlení.
„Zvažujeme například žalobu na ministerstvo financí, které i přes naši prosbu a žádost povolilo v loňském roce provozování kasina 86 metrů od základní školy,“ uvedl starosta.

„Mým cílem skutečně je to, aby v budoucnu byly veškeré herny vymístěny mimo město tak, aby se Aš zbavila nálepky města prostituce a hazardu. Abychom toto mohli učinit, je třeba najít vhodnou lokalitu a případně upravit územní plán,“ vysvětlil.
Město Aš určí a připraví vhodné pozemky.

„Bude se však jednat o takovou lokalitu, která nebude negativně ovlivňovat kvalitu života našich obyvatel,“ píše Blažek v dopise.
„Celkovou strategii budou schvalovat zastupitelé města. Bude jim předložena v momentě, kdy se právně vyjasní některé dílčí ale důležité momenty.

Mezi ty nejsložitější patří například problém možnosti či nemožnosti zrušení rozhodnutí, kterým ministerstvo financí povolilo provozování videoloterijních terminálů třeba na 10 let v rozporu s vyhláškou města. Proto počítám i s možnými soudními spory.“
Rozhodnutí rozdělilo obyvatele města na dva tábory.

„Obávám se, že toto rozhodnutí není velice moudré,“ okomentoval vznik vyhlášky na webových stránkách Deníku Michal Strych.
„Do této chvíle se občané ožívající v pozdějších hodinách ´uklidili´ do nočních barů a podobných podniků. Po uplatnění vyhlášky budou jejich úkryty v době, kdy mají nejvíce energie, zavřené.

A jak bude vypadat město v nočních hodinách? Tato ´noční zvířata´ budou se zásobou nakoupených lihovin vysedávat na všech lavičkách ve městě a místo toho, aby se v hospodě koukli na fotbal, hodili svou poslední výplatu do automatu nebo na diskotéce si zatancovali. Budou daleko více likvidovat naši krásnou Aš. Troufám si říci, že za nedlouho se těmito ´opatřeními´ nebudeme lišit od ostatních měst, kde se slušní občané bojí večer vyjít na procházku,“ napsal.