Kdy jste spustil vysílání a proč?

Naše internetová televize má za cíl nějakým způsobem mapovat a propagovat Ašsko jako takové, ať už po stránce kulturní, sportovní či publicistické. Aš není na konci republiky, ale na jejím začátku. Tato verze vysílání, která už je oficiální, funguje od počátku září. Mám z toho velikou radost, protože jsme zjistili, že máme tisíc unikátních připojení, což je až neuvěřitelné číslo. Za první dva týdny vysílání jsme zaznamenali skoro sedm tisíc prokliknutí. Musím ale upozornit, že je to čistě soukromá aktivita, investice do kompletního zázemí je jen za mé peníze.

Jak početný tým v televizi pracuje?

V současné době pracujeme ve čtyřčlenném týmu. Chtěl bych samozřejmě přibrat další lidi, ale všechno je otázka financí. Pracujeme jak na obchodu, tak na vysílání.

Jak často aktualizujete vysílání?

Každý týden se do vysílání vkládají aktuální videoklipy, které mapují současné dění na Ašsku. Jednám také dalšími městskými a obecními úřady a uvidím, jak k tomu přistoupí. Městské úřady v Aši a v Hranicích mají zájem o spolupráci. Moje představa je nabídnout jim kompletní servis, tedy, že v televizi zájemci nenajdou jen to, co se odehrálo, ale také to, co bude.

Před časem jste se zmínil, že by bylo dobré, kdyby na místním gymnáziu vznikl nový obor - mediální výchova. Jak to vypadá s tímto studijním oborem?

Jednali jsme o mé představě s vedením školy, ale zatím je to v začátku.