Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aš se bojí o osud střední školy

Aš – Pedagogové a rodiče žáků vyzvali krajského radního Emlera k osobní návštěvě v Aši.

19.10.2010 1
SDÍLEJ:

GYMNÁZIUM. Když v loňském školním roce navštívil hejtman Josef Novotný (na snímku s ředitelkou školy Lenkou Kalčicovou) Gymnázium a SOŠ Aš, o rušení školy nepadlo ani slovo. Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Ačkoliv ještě nedorazila žádná oficiální zpráva, ašskou veřejností hýbou informace o tom, že by se mělo z ekonomických důvodů rušit Gymnázium a SOŠ Aš. Jak pedagogové, tak rodiče žáků se obávají o osud této instituce. Krajským představitelům zaslali otevřený dopis a vyzvali radního pro oblast školství Vratislava Emlera k osobní návštěvě.

„Přestože se nejedná o nikterak podložená fakta, rozdmýchávají atmosféru nejistoty nejen v pedagogickém sboru, ale i mezi ašskou veřejností, především mezi rodiči našich stávajících a eventuálních budoucích studentů. Důsledky této situace bohužel začínáme pociťovat, ať už v souvislosti s odchody kolegů nebo klesajícím zájmem potenciálních studentů,“ zaznělo v dopise. „Nejsme si jisti, zda zamýšlená centralizace krajského školství může tuto situaci změnit k lepšímu. Jsme si ale jisti, že pro města v okrajových oblastech, jako je Aš, bude mít fatální důsledky: ve chvíli, kdy ve třináctitisícovém městě nebude střední škola, dojde logicky k odlivu vzdělanější části populace, tedy i k úbytku kvalifikovaných pracovních sil, který s sebou přinese i propad ekonomický. Aš je navíc specifická svou polohou. Pokud by skutečně došlo ke zrušení zdejšího osmiletého gymnázia, přicházejí menší děti z Aše (natožpak z přilehlých obcí, jako jsou například Hranice) o možnost studovat na takovém typu školy. Málokterý rodič by zřejmě připustil, aby jeho jedenáctileté dítě každý den dojíždělo do Chebu a zpátky, stejně tak jako si ne každý může dovolit své dítě do Chebu denně vozit.“

Vratislav Emler, radní Karlovarského kraje pro oblast školství, reagoval slovy: „V současnosti má kraj zpracovanou koncepci školství s výhledem do budoucna. Prvního listopadu proběhne na krajském úřadě seminář pro zastupitele, který je podrobně seznámí se situací v krajském školství, s vývojem počtu žáků i ekonomickou problematikou škol. Pokud by mělo dojít k jakýmkoliv změnám ve struktuře škol zřizovaných krajem budou o tom nejprve muset rozhodnout zastupitelé Karlovarského kraje.“

Osud školy není lhostejný ani ašské radnici. „Pokud vím, většina uskupení měla ve svém volebním programu zachování střední školy v Aši,“ sdělil místostarosta Pavel Klepáček. „Ačkoliv zatím nemáme žádné oficiální informace o jejím rušení, už proběhla nějaká jednání a další ještě budou. Za školu budeme bojovat a v krajním případě bychom usilovali o to, abychom byli jejím zřizovatelem my,“ řekl.

NATAŠA ŠMATOVÁ

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení