Ne všechno, co by si přáli obyvatelé Aše v následujícím roce vylepšit, se podaří zrealizovat. V rozpočtu města bude oproti letošnímu roku chybět na investiční akce třicet až čtyřicet milionů korun.

„Budeme se potýkat s problémy, jako asi všechna města,“ poznamenal starosta Aše Dalibor Blažek. „Máme ale výhodu, že nejsme zatíženi žádnými velkými úvěry z minulosti,“ řekl. „V tuto chvíli připravujeme rozpočet na příští rok, ale nevíme, jakým saldem skončí ten letošní. Vzhledem k propouštění zaměstnanců v místních firmách a nevytváření zisků počítáme s daňovým příjmem o dvě procenta nižším než letos,“ vysvětlil starosta. „Seškrtali jsme, co šlo. Školy a Ašské služby se musí vejít do stejného rozpočtu, jako měly v letošním roce. A vychází nám, že bychom mohli mít zhruba osm milionů korun na investice a opravy. Je to o třicet až čtyřicet milionů korun méně než v běžném roce. Hrozné číslo,“ konstatoval Blažek.

Mezi priority, za které se peníze utratí, patří kus silnice od autobusové točny ke hřbitovu. Město by také chtělo dokončit rekonstrukci Poštovního náměstí. Rekonstruovat se bude náměstí u pošty.

„Pokud to dopadne tak, jak se obáváme, nebudou už na nic víc peníze,“ uvedl starosta. Zůstanou jen vyčleněné finance na střední opravy komunikací a chodníků. „Všichni si budou muset velmi utáhnout opasky,“ dodal Blažek. Město by mohly zachránit žádosti o dotace, pokud budou schválené. Pak by se investovalo do rekonstrukce Masarykova náměstí. „Příští rok ale bude tím nejtěžším za dobu, co jsem ve funkci starosty,“ řekl.

„Komu usypat z finančních hromádek je nelehké,“ vyjádřil se na stránkách Aše obyvatel města Tomáš Balšán. „Chce sportovec, chce škola a školka. Chtějí občané na chodníky, na vodotrysk, chce policie na kamery. Když máš stokorunu, nemůžeš dát víc,“ napsal do příspěvku. „V dnešní době získat a najít peníze není lehká věc,“ poznamenal. Obavy o budoucnost mají i v jiných částech Chebska. „Náš pan účetní je skeptik, ale já to nevidím tak černě,“ neztrácel naději starosta Poustky Jan Ryba. „Spíš si myslím, že všechno se ukáže až v průběhu příštího roku.“