„Všechny sochy jsou již dokončeny a některé už i stojí po městě na svém místě. Další tři sochy toto přemístění ještě v následujících dnech teprve čeká. Pokud mohu mluvit za sebe, tak očekávání, která jsem od prvního sochařského sympozia v Aši měl, byla skutečností výrazně překročena,“ sděluje Pavel Klepáček

Odkaz pro budoucí generace se podle vedení města vydařil a umělci i v mnohdy ztížených podmínkách dokončili svá díla s nadhledem. „Nejen, že ve městě zůstane sedm krásných soch od umělců ze čtyř různých zemí světa, ale stali jsme se svědky toho, jak tato umělecká díla vznikají. Mnozí z nás si doposud neuvědomovali, kolik dřiny a času je potřeba k tomu, aby bylo dílo dokončeno. Do toho navíc hluk, prach, někdy i zima a déšť. O to větší je můj respekt k tvůrcům soch a věřím, že tato umělecká díla budou pro naše město parádní ozdobou. Veliké poděkování všem tvůrcům i těm, kteří se na přípravě a organizování sympozia jakkoliv podíleli,“ usmívá se Pavel Klepáček.

V Chebu letos dochází k jedné změně. Volit se tentokrát bude 29 zastupitelů, přičemž v minulosti to bývalo 30.
V Chebu se bude volit o jednoho zastupitele méně

Sedm světově uznávaných, ale i českých sochařů představuje svá díla v areálu Letního kina v Aši. „Osazena je již většina soch a vy se tak už při procházce městem můžete kochat pohledem na ručně sochané umění. Ještě jednou chceme poděkovat městu Aš, Karlovarskému kraji za podporu této jedinečné akce, spolupořadateli Městskému domu dětí a mládeže Sluníčko Aš, Ašským službám, baru V Sadu, Petru Válkovi v Dukelské ulici. Také děkujeme našim partnerům Kulturnímu centru LaRitma, společnostem Inox Design, UVClean, Algon, Heinz Glas, Projekt Aš, Janu Vožňákovi a v neposlední řadě našim úžasným sochařům, a to Františce Hausdorfové, Kamile Housové Mizerové, Pedro Jordán Mateovi, Václavu Kyselkovi, Atelieru Nakamura, Albulenovi Neziri za dílo a odkaz, který tu zanechali," dodává za Mezinárodní sochařské sympozium Aš 2022 Pavla Sofilkaničová s tím, že se bude 28. října konat závěrečné setkání, kdy sochy umělci slavnostně předají městu Aš. Při té příležitosti dojde i na křest katalogu, který bude mapovat celé sympozium.