Dechovka, vystoupení populárních zpěváků nebo představení historického šermu. To byla lákadla Letních slavností s budějovickým Budvarem, které se konaly v pátek a sobotu v centru Aše. Zatímco Poštovní náměstí patřilo hlavně hudbě a pouťovým atrakcím, okolí muzea bylo věnováno šermu, ukázkám historických řemesel nebo divadelním představením.

„Manželku jsem poslal i s vnučkou k muzeu, aby se tam podívaly na pohádku. Já si pak na náměstí v klidu užíval piva a dechovky. Vyšlo také počasí, tak co víc si přát,“ lebedil si Antonín Janoušek z Aše. Nebyl sám, komu se představení dechové hudby Budvarky líbilo. Lavice na Poštovním náměstí byly plné.
Také v okolí ašského muzea bylo plno. Znělo tu řinčení historických zbraní i klepání kovářského kladiva.

„Mě se nejvíc líbili šermíři. Hlavně když spolu bojovali s hořícími zbraněmi,“ řekl jedenáctiletý David Pokorný z Chebu.
Ten do Aše přijel na výlet se svými prarodiči a sedmiletou sestřičkou Natálií. „Mě se šermíři moc nelíbili. Ten příběh, který zahráli, byl smutný. Větší legrace byla ve skákacím hradě,“ ohrnula dívenka nos nad vystoupením šermířské skupiny Novica, která si pro všechny návštěvníky připravila vystoupení nazvané Plenění chrámu. Podle vedoucího šermířů se příběh inspiroval skutečnými událostmi z historie.
„Ten příběh byl spíše pro starší děti nebo pro dospělé,“ poznamenal Juraj Tominec. „Líbily se mi ale rvačky, které šermíři předvedli. Skoro bych i řekl, že nějaké rány je musely určitě bolet,“ dodal.

Organizátoři si pro návštěvníky letních pivních slavností v Aši připravili nejen šermířská či divadelní představení ale také koncert Budvarky, vítěze Superstar Zbyňka Drdy nebo Leony Machálkové.