Město Aš musí zopakovat výběrové řízení na stavební akci Revitalizace vrchu Háj. Jedna z neúspěšných firem si stěžovala na Ústavu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Ten nejprve předběžným opatřením zakázal uzavřít smlouvu s vítěznou stavební společností, aby poté zrušil výběrové řízení od stupně hodnocení nabídek.

„Výběrové řízení jsme se snažili udělat tak průhledné, jak jen to šlo,“ konstatoval starosta Aše Dalibor Blažek. Přesto před podpisem smlouvy s vítězem výběrového řízení jedna z firem, které neprošly kvalifikačním sítem, podala stížnost na ÚHOS.

„Nyní byli uchazeči znovu obesláni a znovu bude také probíhat výběrové řízení,“ poznamenal mluvčí radnice Milan Vrbata. „Problém je v tom, že všechny firmy už odkryly karty, což může mít dopad na naše město. Jako problém také vidíme to, že tímto způsobem se může kdokoliv, kdo si podá stížnost mimo zákonem dané termíny, znovu dostat do hry. Kdyby tato firma podala námitku v termínu, nechali bychom ji právníky zhodnotit,“ řekl. Kvůli zdržení také začínají být napjaté termíny dokončení revitalizace. „Zatím se to snad ale ještě dá stihnout,“ uvedl Vrbata. V areálu bývalé lesní školky pod rozhlednou vyroste sportovní centrum se zázemím pro sportovce. Budou tu příjezdové komunikace, veřejné osvětlení, vodovod a kanalizace, parkoviště, sportovní hřiště a dětské koutky, vycházková cesta či in-line dráha. Náklady projektu jsou asi 130 milionů korun, z toho dotace bude činit zhruba 115 milionů korun.