Obyvatelé Aše se mají tento víkend na co těšit, program je opravdu nabitý. Na milovníky běhu v sobotu 7. května od 10 hodin čeká Lumpův memoriál na vrchu Háj, mezi 8. a 9.30 hodinou se mohou v salónku restaurace U Radnice přihlásit fotografové na druhý ašský fotomaraton. Tady také získají podrobné informace.

V 15 hodin začíná v zahradě muzea Den pro město aneb setkání v zahradě a v neděli 8. května se mohou zájemci naučit bruslit na in–linech v miniškoličce bruslení na vrchu Háj, a to od 15 hodin.

„Já přijdu určitě na Den pro město, budeme tam totiž prezentovat výrobky Chráněných dílen Joker Cheb,“ řekla Lucie Poláková z Krásné.
Meteorologové sice předpovídají slunečný víkend, přesto jsou pořadatelé akce připraveni i na horší variantu. V případě špatného počasí se Den pro město přesune do klubu Klubíčko.

Škola bruslení, která se chystá na neděli, je určena všem bez rozdílu věku. „Tuto akci jsme se rozhodli uspořádat po domluvě s Petrou Lehockou z SK Kraso Cheb,“ vysvětlil manažer sportoviště Robert Fiala.

„Máme v úmyslu ji udělat na parkovišti před areálem s tím, že v této části nebudou auta,“ doplnil důležitou informaci.

Zájemci si mohou zapůjčit brusle a vybavení v recepci sportoviště, ovšem v omezeném množství.