Řadu let byli lidé v Aši zvyklí, že vánoční strom býval na Masarykově náměstí. Vzhledem k současné revitalizaci tohoto náměstí musely všechny vzrostlé stromy ustoupit stavebním pracím.

„Vánoční strom zde byl dlouhá léta, a nemyslím si, že byl v katastrofickém stavu. V jiných městech každoročně stromy na náměstí musí dovážet a poté zdobit, zatímco zde byl na stálém místě a byl chloubou města,“ posteskl si na stránkách města David Svoboda z Aše.

„Pokud se týče stávající zeleně, bylo také zvažováno ponechání vánočního stromu,“ reagoval na dotaz mluvčí radnice Milan Vrbata. „Při rozhodování o tom, zda ponechat či nikoliv převládla bezpečnostní hlediska. Nedostalo se nám záruky, že tento strom, který má mělký kořenový systém a navíc roste na suti, při silnějším větru nespadne,“ uvedl.

O ozdobený strom ale obyvatelé města rozhodně nepřijdou. „Jen, jako v jiných městech, budeme mít každoročně strom nový,“ řekl mluvčí. „V současné době se připravuje místo na Poštovním náměstí, kde bude letošní strom stát,“ informoval. S největší pravděpodobností se tak toto umístění stane jeho trvalým.

Masarykovo náměstí by mělo být hotové v květnu příštího roku. Výsledkem úsilí projektanta má být příjemné místo ozdobené 29 stromy a asi 20 metrů dlouhým potůčkem.