Majitelé nepojízdných a odstavených vozidel v Aši by se měli mít na pozoru. Radnici již došla trpělivost s auty, která překážejí v parkování či při zimní údržbě komunikací, a rozhodla, že je nechá odtáhnout.

Majitelům těchto vozidel dá ještě šanci, aby si je odstranili sami. Budou na to mít dva měsíce od doby, kdy město na úřední desce vyvěsí výzvu k odstranění vozidla s konkrétně jmenovaným automobilem. Od února budou fotografie autovraků, kterým hrozí odtažení, zveřejňovány v Listech Ašska.

„V současné době je již uzavřena smlouva se společností Autoslužby Ostrov, jež bude pro město Aš provádět veškeré odtahy vozidel,“ informoval na stránkách města mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Vozidla odtažená do Ostrova budou po dvou měsících automaticky zlikvidována a náklady spojené s odtahem, parkováním a likvidací budou na majiteli vozidla vymáhány,“ uvedl mluvčí.

A jaké jsou náklady za odtažení vozidla? Odtah do Ostrova přijde majitele auta na 3 720 korun, parkovné činí 20 korun na den. Pokud tedy někdo nechá auto na odtahovém parkovišti dva měsíce, nejenže bude jeho vozidlo zlikvidováno, ale ještě zaplatí 4 920 za odtah a parkovné a dalších asi tisíc korun za likvidaci. Jinou kategorií jsou auta, která porušují dopravní předpisy. Ta skončí na hlídaném parkovišti v Chebu. Odtah činí 1 547 korun a parkovné 119 korun na den.

„Jak jsem zjistil, řada vraků už ze svých míst zmizela, jakmile se rozkřiklo, co radnice chystá,“ poznamenal obyvatel Aše Jan Šimeček.