Kolem půlnoci zachvátily klub plameny tak velké, že hasiči už neměli šanci na žádnou záchranu. Z klubu zbylo jen ohořelé torzo. „Bylo tu hodně jednotek, s určitostí vím, že přijeli z Chebu a byli tu místní. Odkud byli další, to nevím,“ sdělil ráno u klubu hlídkující policista.

„Už neměli šanci s tím něco udělat, to byl velký oheň.“ Zcela zdrcený provozovatel Klubíčka Václav Ponikelský odcházel z požářiště až vranních hodinách. Těžko říct, zda ještě provoz obnoví. Klubíčko bylo jediným místem v Aši, kde se konaly různé koncerty. Tím posledním byl velmi úspěšný koncert Arakainu, teď klub čekaly Ašlerky.

Tento požár vzbuzuje podezření, že se jedná o žháře nebo vyřizování účtů. V roce 2008 totiž klub hořel hned třikrát. Poprvé v květnu před konáním festivalu Ašlerky, pak v srpnu a naposledy v listopadu téhož roku. Také letos se budou muset Ašlerky přesunout jinam, jsou naplánované na 15. června.

„Předchozí dva požáry jsme odložili. Nemáme potvrzeno, že by se jednalo o jednoho pachatele a nepodařilo se nám prokázat spojitost mezi požáry,“ uvedl v roce 2008 chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm.

Při srpnovém ohni zasahovalo na místě 40 hasičů s osmi zásahovými cisternami. Škoda, která na objektu vznikla, se vyšplhala na pět milionů korun.

Příčinou byla nedbalost osob, které prováděly opravu střešního pláště objektu. Na místě musel dokonce statik posoudit, zda není klub natolik poškozen, aby nemohl být dál využíván.

Jako nedbalost označil vyšetřovatel i příčinu prvního požáru v květnu. To by nevyvolávalo podezření, pokud by zůstalo pouze u tohoto jednoho požáru.

Listopadový se oheň omezil na pódium. „Jsou očouzené zdi, ale ty se stejně měly malovat, teď bude třeba je navíc i vyštukovat,“ uvedl tehdy pronajímatel klubu Václav Ponikelský. „Na strop musíme přidat navíc jednu vrstvu protipožárních desek a učiníme nejrůznější bezpečnostní opatření,“ uvedl. Znamená to, že celý objekt bude monitorován kamerovým systémem a elektronickými či­dly.

„Ten, kdo poslední oheň založil, se sem vloupal,“ vysvětlil Ponikelský. Oheň se po budově začal šířit v okamžiku, kdy měl být otevřen pro návštěvníky.

V srpnu 2008 dokonce hořel přesně v den, kdy se mělo uskutečnit slavnostní otevření.

Příčina letošního požáru je v šetření, výše škody bude závratná.