„Hlavním cílem projektu je zajištění bezbariérovosti pohybu po areálu domu dětí a mládeže a zvýšení kvality vzdělávání v oblasti práce s digitálními technologiemi,“ informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. A co se ve Sluníčku změní?

Městský dům dětí a mládeže Sluníčko dozná několika změn.Městský dům dětí a mládeže Sluníčko dozná několika změn.Zdroj: Foto: Město Aš

„Předmětem zakázky jsou stavební úpravy interiérů a stavba terasy. V budově C vznikne nová cvičná kuchyně se čtyřmi kuchyňskými linkami, učebna pro patnáct dětí, další multifunkční učebna spojená s kuchyní pro třicet dětí a sociální zařízení,“ uvedl mluvčí. V další budově se počítá s cvičnou dílnou a úpravou vstupu pro osoby s omezenou schopností pohybu. V budově A zase vznikne bezbariérový vstup a rampa do prvního nadzemního podlaží všech budov areálu. „Stavební práce vyjdou na 2,958 milionu korun,“ řekl Milan Vrbata.

Nově upravené prostory budou vybaveny nábytkem za zhruba osm set tisíc korun. „Projekt je spolufinancován Evropskou unií a hotovo by mělo být 27. srpna letošního roku,“ dodal mluvčí.