Nerezové bazénové vany místo nynějších betonových, saunové centrum místo prázdného bytu po správci, úpravy dispozice vestibulu s recepcí a občerstvením, s možností obsluhy zvenčí, nové šatny, zateplený plášť budovy, včetně výměny skleněných výplní, nové  interiéry, nové technologie úpravy vody a fotovoltaického systému, modernizace vnitřního osvětlení. To jsou základní požadavky na projekt kompletní rekonstrukce krytého bazénu v Aši, jak říká mluvčí města Milan Vrbata.

Postupná modernizace plaveckého bazénu v Aši probíhá už několik let. Jedná se ale o investice, které jsou nutné pro udržení provozu bazénu. „Připomenu, že v roce 2009 se za zhruba šest miliónů korun opravila a zateplila střecha bazénu. Na podzim roku 2012 společnost JUMING Heřmanův Městec provedla výměnu technologií úpravny bazénové vody. V roce 2013 byla opravena sociální zařízení v pánské části, o rok později proběhly rekonstrukční práce sociálních zařízení, vyhrazených pro ženy. V roce 2014 byl také pořízen solární systém, instalovaný na střechu bazénu, došlo také na propojení venkovního areálu s vnitřními bazény. V roce 2016 byly v bazénu opraveny rozvody ústředního topení,“ popisuje mluvčí.

Návštěvnící díky novému projektu poznají, jakou sílu má Chebská pánev.
V Soosu budou poznávat návštěvníci Chebskou pánev díky novému geoparku

Starosta Aše Dalibor Blažek uvádí, že radnice nemá ambici budovat v Aši nové aquaforum, kterých je v okolí hned několik, ale modernizovat bazén zejména pro plavání a výuku plavání. „Jednat se bude o modernizaci zásadní, odpovídající současným trendům, která umožní provozování našeho bazénu zase na další roky,“ doplňuje.

Ašský bazén byl v rámci tzv. akce Z (neplacená pracovní činnost obyvatel za komunismu – poznámka redakce), uveden do provozu v roce 1978. „Tvoří jej dva bazény, malý pro nejmenší a začínající plavce, a velký, s délkou dvacet pět metrů a šířkou dvanáct metrů. Pro relaxaci je k dispozici teplá parní lázeň. Pro svůj chod využívá vodu z nedalekého pramene,“ uzavírá Vrbata.

Na provoz bazénu město ročně doplácí cca sedm a půl miliónu korun. V době „předkoronavirové“ sportoviště  využívalo ročně na padesát tisíc návštěvníků. Za projekt město zaplatí přes dva miliony korun. Předpokládaná cena rekonstrukčních prací se bude pohybovat v řádu desítek miliónů korun.

Každodenní nepořádek v ulicích, žebrání, konzumace alkoholu na volném prostranství, nevhodné chování a neustálé výtržnictví bez faktické možnosti řešení.
Bezdomovci neplatí pokuty, pomoci by mohla změna legislativy