„Putování je osvětová akce, kdy dospělí autisté putují od města k městu,“ informovala za organizátory Elen Barčišová. Na konci většiny dní je uspořádaná beseda o životě lidí s autismem jako příležitost se putujících na cokoli zeptat.

Hlavním poutníkem, se kterým se bude moci setkat veřejnost například v Karlových Varech, Sokolově, Františkových Lázních, Aši, Chebu nebo Mariánských Lázních, je Vojtěch Bartošík, který rád tvoří, baví ho historie, čajové kultury a rád vyráží na dlouhé túry.

A jak vlastně takové Putování probíhá? „Každý ročník jde jeden hlavní poutník, k němu se může přidat kdykoli i kdokoli další a jít s ním celou etapu, nebo třeba jen kousek trasy. Tím dá putujícím i ostatním autistům najevo svou podporu a sympatie,“ přiblížila Elen Barčišová. Ten, kdo se takto přidá, dostane na památku malý dárek.

Čtěte také: Cyklisté se mohou těšit na nové trasy

Letošní trasa bude mít 286 kilometrů a putující tuto vzdálenost ujdou za jedenáct dní. Jednotlivé trasy měří v průměru kolem třiceti kilometrů. „Podtitulem letošního ročníku je návrat k pramenům. Není to náhoda, naše trasa vede lázeňskými městy, která jsou přírodními prameny vyhlášená,“ přiblížila.


Letošní Putování začne v sobotu 1. dubna v Chomutově, kde se uskuteční první beseda a slavnostní zahájení letošního ročníku. Hned druhý den, tedy u příležitosti Světového dne autismu, vyrazí poutníci na cestu, která končí 13. dubna v Plzni.