Odejít z prostředku hromadné dopravy bez telefonu, dokladů či plné peněženky, je noční můra i většiny obyvatel Chebska. „Nevěřím, že by se v takovém případě našel poctivý nálezce, který by mi vrátil vše,“ pověděl student Jiří Pechr z Chebu.
Podobný názor sdílí mnoho občanů, stejně jako si to nejspíš myslel i Vladimír Bernard z Prahy, který přicestoval do Karlových Varů. Z autobusu společnosti Student Agency vystoupil bez peněženky. Ačkoliv našel autobus, kterým přijel, nevěřil, že svou peněženku ještě někdy uvidí. A přece. O tom, že byl mladý muž pravdu překvapený svědčí i to, že hodlá prostřednictvím centrály společnosti poděkovat přímo dotyčnému řidiči.
Příhoda zaskočila i většinu oslovených Chebanů. „V dnešní době je taková věc zázrak, ač by to měla být samozřejmostí,“ řekla dvaačtyřicetiletá Jarmila Drobná z Chebu.

Bohužel se lidé častěji setkávají s opačnou situací. „Myslím si, že v dnešní době se na poctivost už 'nehraje',“ sdělil sedmadvacetiletý Václav z Chebu. „Když jsem jel vlakem z práce domů, vypadl mi ve vlaku z kapsy telefon. Všiml jsem si toho už když jsme vystoupil. Ale když jsem se do kupé vrátil, nebyl tam mobil ani 'mí spolucestující'.“
Takový trend potvrdil i dvaapadesátiletý Josef, řidič autobusu jedné cestovní kanceláře. „Často se setkávám s tím, že se lidé ptají, zda jsem nenašel nějakou jejich věc,“ pověděl. „Jenže bohužel jim často nemůžu nijak pomoci. To, co se ztratí, se ke mně málokdy dostane. Většinou si to někdo přivlastní. Pokud už někdo vrátí peněženku, tak je bez peněz,“ dodal.