„Cheb jsme si vybrali ze strategických důvodů. Tato nová logistická lokalita umožňuje lepší a rychlejší obsluhu Rakouska, Německa a jižní Evropy. Zprovozněním "C27" jsme vytvořili prostor pro další růst, získali flexibilitu a docílili vyšší úrovně služeb pro naše zákazníky," říká Zdeněk Kompánek, jednatel společnosti Autodoc Logistics Czech s.r.o. a ředitel logistiky Autodoc v České republice.

C27” v tomto roce denně odbaví přibližně 4000 objednávek a každý den bude do Rakouska a Itálie odesláno zhruba 5000 zásilek. V příštím roce budou z Chebu obsluhováni také zákazníci z jihu Německa a Švýcarska. Autodoc má v současné době v novém logistickém areálu v Chebu více než 170 zaměstnanců deseti národností jako skladníky a administrativní pracovníky. Do konce roku chce společnost dosáhnout celkového počtu 200 zaměstnanců, přičemž v příštím roce plánuje přijmout dalších 250. „Stejně jako řada dalších německých e-commerce společností oceňujeme vynikající infrastrukturu a vysoce kvalifikované odborníky, které Česká republika nabízí. I proto jsme se již v roce 2021 rozhodli zřídit v Chebu naši třetí logistickou pobočku a připravit tak půdu pro další růst," říká Dmitrij Zadorojnij, generální ředitel AUTODOC SE.

Ilustrační foto.
Domov pro seniory Spáleniště má nové moderní prostory

Od založení českého e-shopu v roce 2014 zaznamenává společnost Autodoc v České republice trvalý růst. V roce 2022 společnost obsloužila více než 25 000 zákazníků a zpracovala okolo 34 000 objednávek na českém trhu. Výsledkem byly prodeje ve výši přibližně 3,3 milionu eur. Za posledních pět fiskálních let, tedy 2018 až 2022, dosáhl Autodoc v České republice průměrného ročního růstu 28,25 %, čímž upevnil svou pozici důvěryhodného a rychle se rozvíjejícího hráče v oblasti náhradních dílů pro automobilový průmysl.

Nový sklad v budoucnu nabídne skladování až 120 000 různých produktů. Nyní má kapacitu přibližně 4000 paletových míst a 30 000 regálových míst. V současnosti je obsluhován manuálně, ale bude postupně automatizován a očekává se, že do konce roku 2025 bude plně automatizován, aby došlo ke zlepšení efektivity a zvýšení produktivity. V “C27” se bude následně zpracovávat až 45 000 objednávek denně.

Ilustrační foto.
Chebu se nelíbí zrušení přímého vlakového spoje do Norimberka

Společnost od roku 2010 provozuje logistický areál v německém Berlíně-Lichtenbergu. V roce 2018 Autodoc otevřel svůj druhý logistický závod v polském Štětíně. Ten se v průběhu let stal jeho největším logistickým závodem.

Autodoc je přední internetový prodejce dílů a příslušenství pro automobily v Evropě. Společnost, kterou v roce 2008 založili v Berlíně Alexej Erdle, Max Wegner a Vitalij Kungel, se rychle vyvinula v jednu z nejzajímavějších internetových společností v Evropě. Od listopadu 2022 působí jako evropská akciová společnost pod názvem AUTODOC SE. Představenstvo tvoří Dmitrij Zadorojnij (generální ředitel) a Lennart Schmidt (finanční ředitel). V roce 2022 dosáhl Autodoc tržeb ve výši 1,1 miliardy eur (2021: 1 miliarda eur). Ve svém sortimentu má 5,2 milionu produktů pro 166 značek osobních automobilů, 23 značek nákladních automobilů a 154 značek motocyklů. Společnost má internetové obchody ve 27 evropských zemích a zaměstnává přibližně 5 000 lidí v osmi pobočkách: Německu, Francii, Lucembursku, Polsku, Portugalsku, Moldavsku, České republice, Kazachstánu a na Ukrajině.