Nádherné počasí Chebané dobře využili. Několik tisíc jich totiž přišlo na Bambiriádu, která se konala v chebské Krajince. Organizátoři byli takto velkou účastí doslova překvapení.

Více než dvacet organizací přilákala Bambiriáda do Chebu. Ta je pověstnou 'Mekkou' všech občanských sdružení a organizací, které zde mohou prezentovat svoji činnost.

„V dopoledních hodinách chodí méně lidí," prozradila Hana Šnajdrová, jež je 
předsedkyní Krajské rady dětí a mládeže Karlovarska, která Bambiriádu v Chebu pořádala. „Odpoledne je situace mnohem lepší. S letošní návštěvností jsme velice spokojení. Například v pátek přišlo na Bambiriádu přes 600 návštěvníků jenom z řad dětí. Letos jsme zkusili udělat tuto akci už od pátku a nevěřili jsme, že přijde tolik dětí školou povinných," dodala Šnajdrová.

„Na Bambiriádě se prezentujeme už poněkolikáté," řekla Jarmila Jarušková z občanského sdružení Rokršti. „Pro děti jsme měli připraveno mnoho atrakcí. Mohly si například zaházet na pandu nebo jsme je učili moderní deskové hry, které hrajeme v naší klubovně v Palackého ulici."

„My jsme prezentovali naše Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež 'Pohoda'," řekla vedoucí zařízení Andrea Kubincová. „Děti z našeho klubu zde měly několik vystoupení. Například devítiletá Kristýnka předváděla vystoupení inspirované tanečním uměním Michaela Jacksona, se kterým také vyhrála zlatý pohár 'Děti fitness – sportem proti drogám'," dodala.

„Moc se mi tu líbí," prozradila jedenáctiletá Vanessa Petíková. „Moc jsem si užila facepainting, což je malování na obličej." S ní souhlasila také její kamarádka Marie Gyňová, které se také nejvíce zamlouvalo malování na obličej.

Nejmenším návštěvníkem chebské Bambiriády byl bezesporu měsíční Tomášek Kolařík. „Dcerka tu někde lítá," řekl otec dětí, které se Bambiriády také zúčastnily, Martin Kolařík. „Malému Tomáškovi se zde očividně líbí, buď pozoruje lidi kolem, nebo si bezstarostně spinká," dodal pyšný otec.