Jak využít volný čas? To se mohly dozvědět děti, které navštívily letošní Bambiriádu. Čtyřdenní akce jim představila, co všechno mohou provozovat v mimoškolní době. Konala se po celém Karlovarském kraji a nevynechala ani Cheb.

Bambiriádu zahájily ve čtvrtek dny otevřených dveří klubů pro děti, pátek byl věnován knihovnám a hlavní program směřoval na víkend.

V sobotu se zaplnil areál Krajinky v chebském Poohří. „Je tady 14 organizací z celého Karlovarského kraje, které dětem představí svou činnost,“ informoval Radek Šnajdr zastupující se svou manželkou Hanou Mateřské centrum Klubíčko Cheb. Sobotní program zahájil náměstek hejtmana Miloslav Čermák, který si sám vyzkoušel některé nabízené atrakce.

Návštěvníci Bambiriády postupovali podle plánku, který si vyzvedli u vstupu. Na každého čekalo dvacet stanovišť, kde si děti vyzkoušely například střelbu z vojenských zbraní, mohly si nechat barevně nastříkat vlasy, zkusily chůzi podél lana se zavázanýma očima, k vidění a osahání byl dokonce i kolovrat.

„Já jsem si chtěla nechat barevně nastříkat vlasy, zaujalo mě to,“ řekla desetiletá Karin Volicerová z Františkových Lázní. Školačku baví hlavně sportování. „Chodím do Sovy na pohybové hry s Radkou Hurtovou,“ uvedla. „Mám ráda pohyb a sport, ale i zpívání,“ vyjmenovala.

Nedělní program pak byl zaměřen na celou rodinu. Cílem bylo pobavit nejen děti, ale i jejich rodiče. Organizátoři připravili celodenní soutěž Mužská liga, dospívající mládež si mohla zkusit graffiti a podívat se na práci profesionálního streetartera. Nedělní program zahájily i zakončily mažoretky, které navodily tu správnou slavnostní atmosféru.