Čeká vás vystoupení se zpěvákem Bobbym McFerrinem, jak se na to těšíte?
Před dvěma roky v květnu jsme spolu už hráli, ale ke konci dubna s ním budu hrát znovu. Opravdu se na to těším. Zazpívat si s takovým frajerem je prostě čest. Žádný ambice z toho nemám, prostě si na chvilku zahraju s velikánem.

Máte k Mariánským Lázním nějaký vztah? Líbí se vám tu?
Myslím, že můj táta sem do Lázní jezdí pravidelně. Jako město jsou opravdu krásné. Mariánské Lázně jsou navíc město, kde jsme poprvé a naposledy hráli z playbacku. Dělali jsme že hrajem, ale naprosto jsme se netrefovali do rytmu. Šíleně jsem se za to styděl.

Hodně se zajímáte o vážky a dokonce se jedna jmenuje po vás. Co vás k nim přivedlo?
To je taková mírně banální historie. Shodou okolností jsem byl v roce 2002 v Peru v Tambopata Research Center, což je taková eko–turistická a současně výzkumná stanice blízko národního parku. Byl jsem tam s Dennisem Polsonem, světovým znalcem vážek. Za čtrnáct dní našeho pobytu jsme tam chytili tři nepojmenovana zvířata, tak mi Polson pak před domem řekl, že jednu pojmenuje po mně. Tohle se mezi lidma, kteří se o podobné věci zajímají, dělá.

Jak se stavíte k ilegálnímu stahování hudby z internetových serverů?
Na jednu stranu mi to nevadí, protože se ta hudba aspoň dostane k více lidem, ale na druhou stranu je to principielně stejné, jako když vysázíte někde rajčata, celou sezónu se o ně staráte a pak přijde někdo s košíčkem a tři keře vám otrhá, protože vyrostly na slunci, které přece patří všem. Z mého pohledu se pořád jedná o krádež, ale jsem s tím tak nějak smířený. Lidé si ale musí uvědomit, že pokud budou jenom stahovat, tak příště žádná alba vyjít nemusí, protože nástroje a nahrávací studia taky nejsou zadarmo.