Slavnostní křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 17. října od 18.15 v chebské knihovně. Akce je součástí Literárních Františkových Lázní, které se konají ve dnech od 17. do 20. října. 

V těchto dnech vám vychází nová básnická sbírka se zvláštním názvem, představila byste nám ji?

 Ačkoliv v titulu sbírky je smrt, je tato sbírka „na plné pecky“  o životě, nejen reminiscence a ohlédnutí do krajin mládí, ale i ponor do žhavé současnosti u vědomí toho, že čas  nejsou „vratné lahve“ a je čím dál vzácnější.

Humor tu střídá filozofický náboj, prolínají se. Básně souznějí s vícevrstevnatými ilustracemi našeho předního malíře a kreslíře humoru Jiřího Slívy. Knihu jsem věnovala městu Františkovy Lázně, J. W. Goethovi, Komorní hůrce a věčné touze. Vydal ji Milan Hodek / Paper Jam Praha. Uvnitř knihy najdou mí zvídaví čtenáři mnohá překvapení, která vám ale neprozradím…

 Kdy se uskuteční křest? 

S knihou podniknu menší turné Českou republikou, takže bude například i ve Werichově vile v Praze, ale prvenství jsem nemohla zorganizovat nikde jinde než u nás, na  22. ročníku festivalu Literární Františkovy Lázně. Protože jsem mnoho let také žila a působila v Chebu a mám vynikající 30letou spolupráci s tamní knihovnou, křest  bude ve čtvrtek 17. října 2019 od 18.15 hodin. Zde si budou moci knížku všichni zájemci koupit a všem do ní ráda napíšu věnování. Sklenička vína a dobrá muzika nebudou chybět. A nouze tradičně  nebude ani o další překvapení. 

 Pokud to zájemci nestihnou, kde jinde si mohou knihu zakoupit? 

Žádejte ji ve všech knihkupectvích nebo v internetovém knihkupectví Kosmas. Nebo přijeďte za mnou do Františkových Lázní. Do kavárny neprší ani nesněží. Takže vás čekám celý podzim, ale i zimu.