Nejvíce vytřídili v Základní škole a Mateřské škole Útvina a v Gymnáziu a střední odborné škole Chodov. Úspěch ve sbírání zaznamenali také v Základní škole Jih v Mariánských Lázních. Za sběr si školy mohou vybrat odměny, nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb nebo her.

Národní rezervace Soos u Františkových Lázní přiláká ročně přes 60 tisíc turistů z různých koutů Čech, Německa a dalších států. Nejvíce lidí sem přijíždí v létě. Nyní tu byla dokončena stavba nového návštěvnického centra.
Přírodní rezervace Soos bude pro návštěvníky atraktivnější

„Sběrová kampaň byla spojená se soutěží,“ informovala za spoluvyhlašovatele kampaně Recyklohraní Jana Čechová. „V každém kraji nejlepší škola ve sběru v přepočtu kilogramů na žáka získala na svůj účet u Recyklohraní odměnu ve formě bodů. „Ve vítězné Útvině vybrali 23,18 kilogramu použitých baterií na žáka, v chodovském gymnáziu pak 1,91 kilogramu.

Samostatně byly za každý kraj hodnoceny ještě větší školy s více než třemi sty žáky. „V Karlovarském kraji v této kategorii zvítězila Základní škola Jih v Mariánských Lázních s 0,36 kilogramu vybraných baterií na žáka,“ uvedla. V současné době se do projektu zapojila zhruba čtvrtina škol po celé republice. V návaznosti na sběrovou kampaň se proto školy pustily do dalšího úkolu. Má název Recyklační zlepšováky. Žáci a studenti hledají cesty, jak tuto situaci řešit. Vymýšlí a bádají, jak podpořit třídění, recyklaci a také omezit plýtvání bateriemi.

Úspěšní sběrači.Zdroj: Jana Čechová