Nejvíce vytřídili v Základní škole a Mateřské škole Útvina a v Gymnáziu a střední odborné škole Chodov. Úspěch ve sbírání zaznamenali také v Základní škole Jih v Mariánských Lázních. Za sběr si školy mohou vybrat odměny, nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb nebo her.

„Sběrová kampaň byla spojená se soutěží,“ informovala za spoluvyhlašovatele kampaně Recyklohraní Jana Čechová. „V každém kraji nejlepší škola ve sběru v přepočtu kilogramů na žáka získala na svůj účet u Recyklohraní odměnu ve formě bodů. „Ve vítězné Útvině vybrali 23,18 kilogramu použitých baterií na žáka, v chodovském gymnáziu pak 1,91 kilogramu.

Samostatně byly za každý kraj hodnoceny ještě větší školy s více než třemi sty žáky. „V Karlovarském kraji v této kategorii zvítězila Základní škola Jih v Mariánských Lázních s 0,36 kilogramu vybraných baterií na žáka,“ uvedla. V současné době se do projektu zapojila zhruba čtvrtina škol po celé republice. V návaznosti na sběrovou kampaň se proto školy pustily do dalšího úkolu. Má název Recyklační zlepšováky. Žáci a studenti hledají cesty, jak tuto situaci řešit. Vymýšlí a bádají, jak podpořit třídění, recyklaci a také omezit plýtvání bateriemi.

Úspěšní sběrači.