„Jednání o demolici poškozené budovy se uskuteční 13. listopadu," informoval tiskový mluvčí mariánskolázeňské radnice Roman Kořán. Stejně jako ministerstvo ani město pravděpodobně nebude bránit tomu, aby palác, který v Mariánských Lázních stojí více jak osmdesát let, poslal vlastník k zemi. „Sanace byla odhadnuta na čtyřicet milionů korun," přiblížil mluvčí s tím, že je velmi pravděpodobné, že vlastník nebude chtít tuto částku do oprav investovat a raději budovu zbourá a místo ní postaví nový obchodní dům.

Na to, že je funkcionalistický palác staticky narušený, přišli dělníci v červnu letošního roku při opravě prasklin ve sklepě. Statik nařídil budovu opustit.

Vlastník Společnost Baťa v prvním kole žádal o povolení demolice Národní památkový ústav v Lokti. Ten tuto žádost odmítl. Společnost se ale odvolala a ministerstvo jí vyhovělo.

Podle statika je stav objektu havarijní. Není schopen spolehlivě plnit svou statickou funkci a tím ohrožuje osoby, které se v objektu nacházejí, i ty, které se pohybují v jeho blízkosti.

Palác podle odborníků doplatil na materiál, jenž se dříve běžně používal. Betonová směs narušila nosný železný skelet tak, že se konstrukce bortí.