„Bazar nebyl dobročinnou akcí, kdy se výtěžek věnuje na konkrétní účel, jeho cílem bylo poslat dál věci, které už neslouží, ale sloužit mohou,“ řekla za pořadatele Lucie Poláková. Organizace bazaru se ujalo Komunitní osvětové společenství, z.s., známé na Chebsku zejména vyhledávanými Jarmarky radosti.

„V průběhu dne se na bazaru vystřídalo více než 100 návštěvníků. Deštivý a chladný den se dle našeho názoru na účasti projevil. I tak odcházela většina z dvaceti prodejců spokojena se slovy, že se těší na příště. Považujeme bazar za úspěšný a před začátkem léta ho znovu zopakujeme i s bohatším programem pro ženy,“ slíbila.

Zdroj: Milan Daněk

Na návštěvníky nečekalo jen nabízené zboží, ale i doprovodný program. Po celou dobu bylo zajištěno lahodné a zdravé občerstvení od Dolmen Oáza Sokolov, připraven byl i speciální program k Mezinárodnímu dni žen.

Zkrášlovací služby a poradenství, manikúra, masáže rukou nebo třeba parafínové zábaly. „Hitem programu pro ženy bylo malování hennou na ruce, které se protáhlo i po skončení bazaru do večerních hodin, tuto službu využilo více než padesát žen,“ podotkla. Děti se pak bavily v koutku, který pro ně připravili dobrovolníci z Vyšší odborné školy. „Vše, co na bazaru zbylo, odvezou pořadatelé do azylového domu pro matky a děti Diecézní charity Plzeň,“ uzavřela Lucie Poláková.

Ilustrační foto
Tlak dosáhl maxima. Někteří to pocítili