VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazén své mouchy má, říká správce: Ale snažíme se

Cheb -Podle některých obyvatel se do chebského bazénu málo investuje

21.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Hanka Rabenhauptová

Málo investic, nedostatečná otvírací doba či absence míst pro odpočívání. I to vyčítají někteří návštěvníci chebského bazénu jeho správci, Chebským technickým službám (Chetes). Jeho pracovníci však vzkazují: Investice neovlivníme, ostatní stále vylepšujeme.

Zlepšení?

„Za ta léta, co tam chodím, se tam opravdu téměř nic nezměnilo,“ napsala redakci jedna z pravidelných návštěvnic bazénu. „Snad jen před dvěma lety koupili nějaké nafukovací plovoucí atrakce, jinak nic.“ Jak podotýkala, bazén se potýká s nízkou návštěvností, podle jejího názoru se ale pro zlepšení nic nedělá. Čtenářka kritizovala také třeba vypínání masážních vodopádů, zkracování otevírací doby či chybějící prostor pro odpočinek po ‚páře‘. „Ráda bych ještě dodala, že každé léto je bazén uzavřen v době letních prázdnin - tedy 2 měsíce! Proč? Pro to pouhé vymalování? V době letních dovolených, době relaxace, kdy lidé vyhledávají aktivity pro trávení volného času?“ ptala se čtenářka.

Prý chybí cedule ve Vietnamštině

Problém je však podle ní také v chybějících informačních tabulích ve vietnamštině. „Toto etnikum v bazénu jednoznačně převládá a chová se tam velmi hlučně, a ze zbytků očisty jejich těl se občas člověku udělá na nic,“ dodala.

Plavci jej využívají

Správci objektu, Chebské technické služby, se ale brání. „Nafukovací atrakce se nakupovaly především proto, abychom do bazénu přilákali děti do 15 let, které k nám příliš nechodily. A těmi jsou atrakce opravdu hojně využívané,“ vysvětloval Pavel Maršík, který má v Chetes správu bazénu na starosti. „Jinak je bazén využívaný nejvíc plavci, individuálními sportovci, kteří zde mají prostor na plavání,“ podotkl s tím, že je chebský bazén plavecký, nikoliv relaxační. Protože se ale šetří všude, i zde některé ‚atrakce‘ vypínají. „Na žádost se ale vždy zapnou,“ vysvětloval s tím, že se jako správci musejí chovat ekonomicky.

„Je také dobře vysvětlit, že nenabízíme relaxační saunový prostor, ale páru,“ podotýkal Maršík. A odpočívárně podle jeho slov nevyhovuje tamní prostor. A přebudovat jej by si vyžádalo nemalé investice. „Zvažujeme však nákup lehátek. Musíme ale i toto rozhodnutí skloubit s bezpečností, protože by lehátka mohla být pouze v prostoru u bazénu.“

Hygienu nenarušují

Pavel Maršík připouští, že Vietnamci tvoří velkou část návštěvníků. „Je ale scestné myslet si, že narušují hygienu, a porušují nějaká pravidla. Vietnamská komunita je mnohdy mnohem čistotnější než někteří Češi,“ sdělil s tím, že navíc každý týden odebírají vzorky vody. „Co se týká této konkrétní stížnosti, jednalo se pravděpodobně o výjimku, individuální případ. Pracovnice chodí prostory pravidelně kontrolovat.“ Jak ale podotkl, s cizojazyčnými cedulemi nesouhlasí. „Každý cizinec, který využívá naše zařízení, by měl česky umět,“ vysvětlil.

„Od té doby, co jsem nastoupil do funkce správce sportovišť, snažím se, aby bazén zůstával otevřený co nejdéle. Například letos v létě se otevřel o týden dřív. Jeden měsíc je zavřeno kvůli celkovému servisu nádrže. Dělá se řada věcí, které běžný návštěvník nepozná. Co se týká druhého měsíce souhlasíme s tím, že při chladném létu by se otevřený bazén hodil. V lednu, v únoru, kdy se toto plánuje, ale netušíme, jaké léto nás čeká,“ popisoval a podotkl, že v létě lidé vyhledávají spíš otevřená koupaliště.

Snažíme se

„Opravdu se snažíme mít otevřeno co nejvíce, například o státních svátcích. Mimo to se nám také podařilo, že se budou do konce roku instalovat nové šatní skříňky, a to i pro vozíčkáře, kteří k nám pravidelně chodí, protože zde mají k dispozici plošinu. Bohužel otázka mnoha dalších problémů je spíš otázkou peněz,“ podotkl s tím, že každý se na něj může s problémy v bazénu kdykoliv obrátit.

„Bazén včera dostal nové skříňky, již déle je zde instalované nové ozvučení. To je často využíváno především organizátory závodů. Také jsme udělali další krok k tomu, abychom přilákali do našeho zařízení děti,“ řekl Pavel Maršík a vysvětlil, že byla podepsaná rámcová smlouva s Domem dětí a mládeže Sova v Chebu. „Jeho členové mají průkazky, na základě kterých získají slevu do bazénu,“ dodal.

Autor: Václava Simeonová

21.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení