„Škoda že tady nevznikl také tobogan," byly slyšet hlasy lidí poté, co se před dvěma lety otevíral nově zrekonstruovaný bazén v Mariánských Lázních. Jejich přání se nyní vyplní, město začíná s jeho budováním. Lidé se této žádané atrakce dočkají na konci ledna příštího roku.

„Investice do toboganu bude činit více jak pět milionů korun," informoval Stanislav Pajer z mariánskolázeňské radnice.

„Dráha toboganu je vedena vnitřním prostorem a je zakončena uvnitř v laminátové dojezdové vaně, jeho výška bude 34,72 metru," přiblížil Stanislav Pajer s tím, že v současné době se už v bazénu pracuje. „Probíhají práce, které nevyžadují uzavírku bazénu, tedy práce v technologickém zázemí, a pochopitelně také výroba toboganu. Vlastní montáž se uskuteční během výluky bazénu v průběhu ledna."

Lidé a hlavně děti tobogan vítají. „Dříve jsme jezdili s taťkou do Františkových Lázní," řekl dvanáctiletý David z Mariánských Lázní. „Ne že by se mi u nás v bazénu nelíbilo, ale chyběl nám tady právě ten tobogan. Když ho tady postaví, bude to určitě fajn."

To si myslí také častý návštěvník Kamil Hladík z Mariánských Lázní. „Myslím, že mariánskolázeňský bazén bude mít díky této atrakci mnohem více návštěvníků," uvedl s tím, že i on se rád se svou dcerou sveze.

Před dvěma lety nechalo město opravit celý vstupní vestibul, přibyl také informační systém včetně čipů a turniketů. Rekonstrukce se dočkaly také šatny a sprchy, které jsou už dva roky přizpůsobené tělesně postiženým. Opravy vyšly město na více než tři a půl milionu korun a už tehdy město slibovalo, že stavba toboganu na sebe nedá příliš dlouho čekat.