Zpozornět by měli řidiči, kteří mají vozidlo, jehož značky uložili do depozitu. Pokud totiž do konce roku na úřadě nenahlásí účel využití auta a místo, kde se nachází, vůz administrativně zanikne.

„Pokud lidé vlastní silniční vozidlo, které bylo dočasně vyřazeno z provozu před 30. červnem 2013 - je tedy takzvaně v depozitu - měli by se dostavit do konce roku 2015 na registr vozidel Městského úřadu Cheb," uvedl mluvčí úřadu Tomáš Ivanič, kam mají řidiči zamířit v Chebu. „Pokud se majitelé vozidel v tomto termínu nedostaví a požadované údaje nenahlásí, vozidlo administrativně zanikne a nepůjde již nikdy do registru přihlásit," upozornil.

V případě, že bylo auto dočasně vyřazeno po 30. červnu 2013, povinnost nahlásit údaje o vozidle platí také. „Při jejím nesplnění nebude sice vozidlo administrativně vyřazeno, ale za toto opomenutí může být uložena sankce, a to v krajním případě až do výše 50 tisíc korun," podotkl Tomáš Ivanič.

Úřední hodiny jsou na chebském registru vozidel v ulici 26. dubna 4 v pondělí od 7.30 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin, ve středu od 7.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 12 hodin a od 13 do 14 hodin. Na webu města se lze i elektronicky objednat.