Otevření nové bezbariérové kavárny v Chebu se blíží. Mělo by se tak stát v průběhu listopadu. Kavárna, kterou otevře občanské sdružení Joker Cheb, bude sloužit nejen návštěvníkům, ale také jako pracoviště pro handicapované, kde se budou klienti sociálně terapeutických dílen učit pracovat.

„Budou pracovat pod vedením zkušených pracovníků v sociálních službách, kteří mají zároveň praktické zkušenosti s provozem v restauraci,” upřesnil PR manažer Jokeru Mirek Vostrý.

Kavárna bude nekuřácká a jejím cílem je kromě vytvoření pracoviště, kde se budou klienti sociálně terapeutických dílen učit pracovat, vytvořit místo, kde nebudou fyzické bariéry pro vozíčkáře, ani bariéry pro lidi s jiným handicapem a kde se budou potkávat lidi s mentálním postižením se zdravými lidmi.

Kavárna bude také poskytovat prostor pro kulturní život, například se tu budou konat autorská čtení mladých spisovatelů a básníků nebo hry komorních představení.
Také se v kavárně bude prezentovat činnost klientů o.s. Joker, organizovat workshopy, klienti dílen o.s. Joker naučí veřejnost vyrábět drobné šperky, malovat hedvábné šátky a podobně.

Joker zároveň vyhlásil soutěž na název pro tuto novou kavárnu - restauraci. Výherce dostane poukázku na 10 káviček (nebo čajů) zdarma.
Návrhy je možné zasílat na email: dilnyjoker@seznam.cz.

„Uzávěrku soutěže, která měla být už 14. října, jsme posunuli minimálně o dva týdny,” upřesnila projektová manažerka Jokeru Petra Lhotáková.
Kavárnu najdou návštěvníci na adrese Valdštejnova 8, Cheb, vchod z Májové ulice (naproti pizza Banditos).

Na otevření nového místa setkávání poslouží mimo jiné i finance vybrané na benefičním koncertu The Tap Tap, který se konal v září.