Běhu se každoročně nezúčastňují jen chebští obyvatelé, ale přijíždějí sem desítky lidí z dalších českých krajů. Jen loni na akci běželo přes 300 lidí.

„Novinkami jsou dárek pro prvních 450 registrovaných účastníků v podobě silvestrovské čepičky, zase o něco bohatší tombola a fotogalerie, ve které se najde každý účastník. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, na které jsou naši účastníci zvyklí. Společně vytvoříme úžasnou silvestrovskou atmosféru, v níž bude spousta příležitostí popovídat si, zrekapitulovat uplynulý běžecký rok a rozebrat plány na novou sezónu. Víme, že neformálnost happeningu a bohaté občerstvení mají naši účastníci nejraději,“ informoval pořadatel akce Michal Ouřada z webu rozbehnito.cz.

I letošní běh bude podporovat vybranou charitativní organizaci.

Účastníci Silvestrovského běhu se mohou registrovat na webové stránce silvestrovskybeh.rozbehnito.cz. Registrace se uskuteční i na místě od 9 hodin, start přijde krátce po slavnostním zahájení v 10.30 hodin. Pro všechny, kteří budou chtít absolvovat pouze sedmikilometrovou trať, bude na Loretě připraven silvestrovský taxík. Zájem o akci každoročně narůstá. Jen vloni se akce zúčastnilo 302 lidí.

„Akce je nezávodní a je určena víceméně pro všechny. Na trať mohou vyrazit nejen běžci, ale také cyklisté, koloběžkáři, turisté a třeba i chodci s pejsky nebo maminky s kočárky. V polovině trati navíc bude připraven silvestrovský taxík, který může využít každý účastník, a ten ho doveze přímo do zázemí startu/cíle v chebské hale Hvězda. V zázemí jsme pak nově připravili několik her, šipky, společenské hry, STIGA hokej a mnoho dalšího,“ okomentoval Michal Ouřada.

Tak jako každý rok se účastníci programu vydají od městské sportovní haly na hrozňatovskou Maria Loretu a zpět.

Součástí zázemí ve sportovní hale budou šatny, sprchy, toalety a velký raut s občerstvením.

„Na cestu zveme cyklisty, koloběžkáře, turisty, a když přijde vydatná sněhová nadílka, na trať mohou i běžci na lyžích. Pro cyklisty a koloběžkáře bude v zázemí připraveno několik kolostavů. Turisté se navíc mohou těšit na několik stanovišť na trase, kde naleznou kvízové otázky,“ poznamenal Michal Ouřada.