Bydlení na ´divoko´se zřejmě stalo trendem v objektu bývalé chebské plovárny v Poohří, který patří městu Cheb. Tam se totiž rozmohlo stavění malých příbytků. Ty si zde budují lidé bez domova, jejichž počet se pomalu blíží tuctu.

„Je to tady docela fajn," řekl místní mladík, který si zde postavil obydlí. „Žiju tady, protože zatím nemám kam jít. Sháním si ale menší chatku k pronájmu. To je pro člověka určitě výhodnější než si platit celý byt. Takhle tady bydlím asi od konce března. To byla docela zima, ale nějak jsem to zvládl. Sociálka vám pošle málo peněz a za to by se byt pronajmout nedal. Postavili jsme si tu se sousedy ze stanů a dřeva menší obydlí. Lidi se nás nebojí, protože tudy normálně procházejí a vědí, že my jim nic neuděláme. Ani naši psi," vysvětlil.

Stížnosti ze strany občanů se opravdu nemnoží. To se ale nedá říct o bezdomovci, který si před časem vystavěl podobné obydlí u chebského statku Stein. Hodně pil, a napadal lidi. Skupinka bezdomovců v objektu bývalé plovárny prý ale lidi neohrožuje, dokonce si jich nevšímá.

„O bezdomovcích v prostoru bývalé plovárny na Skalce (celý areál je v majetku města, jen torzo stavby patří TJ Eska Cheb) víme," uvedla tisková mluvčí Chebu Martina Kuželová. „Podle poznatků Městské policie (MP) Cheb jsou ale bezproblémoví. Zatímco v blízkosti podobných osob obvykle bývá značný nepořádek, tito místo udržují celkem bez znečištění a odpadky mívají viditelně připraveny k úklidu. Strážníci dotyčné také ve středu navštívili a zastihli tři osoby včetně jedné ženy, údajně těhotné. Další muž měl být v tu chvíli mimo," dodala.
Nejen místní občané se shodují, že jsou tito lidé klidní a neohrožují okolní kolemjdoucí.

„Jsou v klidu, bez známek požívání alkoholu, a jsou si vědomi toho, že pozemek města budou muset opustit," sdělil zástupce ředitele MP Cheb Ladislav Svobodník.
Také jeden z tuláků chápe, že na pozemku být nesmí,

„Vím, že budeme muset odejít," řekl mladý bezdomovec. „Snažím se opravdu mermomocí něco najít, ale na Chebsku není moc míst, která bych si mohl dovolit," opakoval se.
„Ano, policie ví o bezdomovcích v lokalitě Poohří. Neeviduje zde ale žádný nárůst kriminality," uvedl krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Celkově chebské Poohří patří k velmi atraktivní lokalitě pro výskyt lidí bez domova. Jejich počet by se měl ale snížit, díky nově zrekonstruovanému domu pro sociálně slabé. Ten vznikl z bývalé vily Union nad Poohřím v Koželužské ulici a otevře se už dvacátého září.